Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Camide Rahatsızlık Geçirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Camide Rahatsızlık Geçirdi

Ataşehir Mimar Sinan Camii'ne giden Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süreli rahatsızlık geçirdi. Cami çıkışı açıklama yapan Erdoğan, "Şu anda iyi konumdayım." dedi.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2017 Pazar 17:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan Camide Rahatsızlık Geçirdi

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bayram Namazı için geldiği  Ataşehir  Mimar Sinan Cami'nde şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği geçirdi. Cami çıkışı açıklama yapan Erdoğan, "Hamdolsun kısa sürede toparlandı. Şu anda iyi bir konumdayım." dedi.

VATANDAŞLARIN BAYRAMINI KUTLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını  Ataşehir'deki  Mimar Sinan Camisi'nde kıldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm halkın  Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek, bayramın İslam dünyasının birliğine, beraberliğine özellikle de barışına vesile olması temennisinde bulundu.

"ŞU ANDA İYİ KONUMDAYIM"

Bugün şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği geçirdiğini anlatan Erdoğan, "Hamdolsun kısa sürede toparlandı. Şu anda iyi bir konumdayım. Programımıza saat 15.00'te  Haliç Kongre Merkezi'nde özellikle parti tabanımızla yapacağımız bayramlaşma töreniyle devam edeceğiz. Birliğimiz, beraberliğimiz bizim için çok çok önemli. İnşallah dünya barışı, İslam dünyasının dini bayram olarak çok çok önemsediği bu bayramımız, inşallah bir milat olacaktır. Temennimiz, duamız, bununla birlikte alem-i İslam'da yeni bir dönemin başlangıcına vesile olsun istiyoruz. Zira tüm İslam dünyasında adeta bir parçalanma, bir bölünme havası estirmek isteyenler var. Temenni ediyorum ki bunlar,  Ramazan Bayramı ile birlikte çok daha farklı bir uyanışa vesile olacaktır. " değerlendirmesinde bulundu.

 

"ARKASINDA NAMAZ KILIYORDUK, BİR ANDA FENALAŞTI"

Olaya şahit olan vatandaşlar, "Arkasında namaz kılıyorduk. Bir anda fenalaştı. Herkes ayağı kalktı, yardım etmeye çalıştılar. Sedye ile dışarıya çıkardılar. 5-10 dakika orada tedavi gördü. Namaz daha başlamamıştı.  Cumhurbaşkanı sohbeti dinlemeye geldi. Sonra yavaşça yere yattı. İlk müdahale burada yapıldı. Sonra dışarıya çıkarıldı" ifadelerini kullandı.

"ŞU ANDA GAYET İYİ"

Camiden çıkan bir diğer vatandaş ise, yaşanan olayı "Tokalaştıktan sonra oturdu. Şoförünün içeriye girdiğini gördüm. Gayet normaldi. Sonra aşağıya aldılar 15-20 dakika. Şu an da gayet iyi. Oturuyordu kendisi, bir sıkıntısı yoktu." şeklinde anlattı.

 

(sondakika.com)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık