Ana Sayfa Urfa Haberleri CUMHURBAŞKANI ŞANLIURFA BELEDİYESİNDE

CUMHURBAŞKANI ŞANLIURFA BELEDİYESİNDE

Şanlıurfa Belediyesi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül vatandaşların sevgi seli ile karşılaştı.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2012 Cuma 13:46
CUMHURBAŞKANI ŞANLIURFA BELEDİYESİNDE
Şanlıurfa Belediyesi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcıları Fevzi Yücetepe, Habib Arslan, Mustafa Aydın, Mahmut kırıkçı, Ahmet Al,İbrahim Güllüoğlu ve Emin İzol karşıladı.Daha sonra belediye önünde toplanan kalabalığı selamlayan Cumhurbaşkanı Gül’ü kadınlar zılgıtlarla karşıladı.

Vatandaşlar Cumhurbaşkanına ”Türkiye seninle Gurur duyuyor”  dedi. Elini sıkmak için bir biriyle yarıştı.

Kendisine sevgi gösterisinde bulunan halka kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül ”Sağ olun Sevgili vatandaşlarım. Şanlıurfalılar. Hepinize sevgi muhabbet sunuyorum. Bu gösterdiğiniz sevgiye de çok çok teşekkür ediyorum. Bu gün peygamberler diyarı Şanlıurfa’mızı cumhurbaşkanı olarak ziyaret etmek benim için ayrı bir mutluluktur. Daha önceleri de hep defalarca geldim. Ama bugün cumhurbaşkanı olarak aranızdayım. Bu gün yarın hep ilinizde olacağım. Fırsat olacak görüşeceğiz. Şimdi belediyeyi ziyaret edecem. Üniversiteyi ziyaret edeceğim. Buradaki büyük projeleri görecem.Bilgiler alacam.Gün boyu hep sizinle beraber olacağım.Hepinize sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.Sağ olun var olun.”dedi

CUMHURBAŞKANI GÜL: URFA ÇOK GÜZELLEŞMİŞ Halka yaptığı bu kısa konuşmanın ardından Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın makamına geçen Gül, Fakıbaba’dan kentte yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Fakıbaba’yı çalışmalarından dolayı taktir eden Gül, “Her ili ziyaret ettiğimde mutlaka vilayetlere belediyelere uğruyorum. Şehre girdiğim andan itibaren büyük bir değişim gördüm. Şanlıurfa bölgenin değil, Türkiye’nin değil Dünyanın eski şehri. Şanlıurfa’yı çok güzel buldum. Havaalanında Şehir merkezine kadar Şanlıurfa çok güzelleşmiş. Sizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Şanlıurfa belediyesi ziyaretinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik AK Parti Millettekileri ve Şanlıurfa Valisi de hazır bulundu. Ziyaretin sonunda Şanlıurfa Belediyesi resim hocası olarak kurs veren Remzi Kara tarafından yapılan Cumhurbaşkanın yağlıboya tablosu hediye edildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star