Ana Sayfa Urfa Haberleri Cumhurbaşkanı Urfa'ya Geliyor

Cumhurbaşkanı Urfa'ya Geliyor

GÜNEYDOĞU'nun iki kenti Şanlıurfa ve Adıyaman, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ağırlamaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2011 Cuma 06:55
Cumhurbaşkanı Urfa'ya Geliyor
Adıyaman'ın 26, Şanlıurfa'nın ise 10 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı tarafından birer gün arayla ziyaret edilecek olması, her iki kentte de heyecana yol açtı.
GAP'ın başkenti olarak adlandırılan Şanlıurfa ile Dünyanın 8'inci harikası kabul edilen Nemrut Dağı'nın bulunduğu Adıyaman, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından ziyaret edilecek olmanın heyecanını yaşıyor. Cumhurbaşkanı'nın ziyareti öncesi iki kentte de hummalı çalışmalar yürütülürken, güvenlik tedbirleri de en üst seviyeye çıkarıldı.
ŞANLIURFA'YI EN SON SEZER ZİYARET ETTİ
Şanlıurfa bugüne kadar 18 kez Cumhurbaşkanı ziyaretine ev sahipliği yaptı. Kente yapılan son ziyaret ise 7 Haziran 2001 yılında, GAP turuna çıkan dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından gerçekleştirildi. Eşi ile birlikte Şanlıurfa'ya gelen Sezer, kentin simgesi Balıklıgöl'ü ziyaret ettikten sonra Harran Üniversitesi'nde öğrencilere hitap etti. Şanlurfa, Sezer'in ardından 'Kitap Okuma Şenliği' kapsamında kente gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ü ağırladı.
GÜL, ÜNİVERSİTENİN YENİ DERS YILININ AÇILIŞINI YAPACAK
21 Ekim Cuma günü gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret edecek. Valilik ziyaretinde kente ilişkin brifing alması planlanan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Harran Üniversitesi'nin akademik ders yılı açılışına katılacak ve öğrencilere ilk dersi verecek.
Gece kentte kalması halinde, onuruna sıra gecesi düzenlenmesi planlanan Cumhurbaşkanı'nın gelişi öncesi kentte güvenlik önlemleri artırıldı.
ADIYAMAN'DA BÜYÜK HEYECAN
Malatya'nın ilçesi iken 1 Aralık 1954 tarihinde il olan Adıyaman'ı 57 yıllık geçmişinde 2 kez Cumhurbaşkanları ziyaret etti. 1967 yılında Cevdet Sunay, 1985 yılında ise Kenan Evren'in ziyaret ettiği Adıyaman, 26 yıl sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ev sahipliği yapacak. 26 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı ağırlayacak olmanın heyecanını yaşayan Adıyaman'da, yoğun bir hazırlık yürütülüyor. 20 Ekim perşembe günü Adıyaman'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Gül, Adıyaman Valiliği'ni ziyaret edecek ve Adıyaman Üniversitesi'nin yeni ders yılının açılışını yapacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık