Ana Sayfa Urfa Haberleri Dağ Ailesinin Dramı İzleyenleri Ağlattı

Dağ Ailesinin Dramı İzleyenleri Ağlattı

Pınarbaşı mahallesinde gece kondu tarzı bir evde yaşam mücadelesi veren Dağ ailesinin dramı görenlerin yüreklerini burkuyor.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2011 Pazar 01:51
Dağ Ailesinin Dramı İzleyenleri Ağlattı
Komşularının yardımlarıyla geçinen aile, yoksulluk nedeniyle parçalanmak üzereEdessa TV muhabirlerinden Rıdvan Ortakaya’nın önceki gün görüntülediği Dağ ailesinin dram haberi, izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Eşi engelli olduğu için evin geçimini sağlamakta zorluk çektiğini söyleyen 3 çocuk annesi Fatma Dağ, ailesinin parçalanmak üzere olduğunu belirtti.

Çocuklarını devlet sığınması altına vermemek için her türlü fedakarlığı yaptığını söyleyen anne Dağ, artık dayanacak gücünün kalmadığını dile getirdi. Devletin verdiği engelli maaşı ile sadece eşinin ihtiyaçlarını karşıladığını belirten anne Fatam Dağ “Ben devletten yardım bekliyorum. Ya çocuklarım için bir ev versin, yada yine çocuklarım için bir maaş bağlasın bize. Valiliğe gittim ama bir yetkili ile beni görüştürmediler. Belediyeye gittim engelli kocama bir iş verilsin istedim ama kimse sesime kulak vermedi. Eşimin maaşı ancak kendisine yetiyor. Komşuların destekleri ile ayakta kalıyorum. Geçen günlerde yorgun olduğum için otobüse bindim param yoktu. Muavine rica ettim çok zoruma gitti. Bana değil çocuklarıma yardımcı olun” diyerek gözyaşları döktü.

Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle ruh sağlığının da bozulduğu gözlenen anne Dağ, çocuklarından ayrı kalamadığı için onları devlet koruması altına veremediğini de sözlerine ekledi.OKUL MALZEMELERİNİ PARASIZLIK NEDENİYLE ALAMIYORUM, ÖĞRETMEN EKSİ NOT VERİYOR

Ailenin 7’inci sınıf öğrencisi büyük oğlu Ali ise maddi imkansızlık nedeniyle eğitimlerinde sıkıntı çektiklerini söyledi. Okulların başlaması ile birlikte öğretmeninin kendisine ödevlerini yapabilmesi için malzeme almasını istediğini, fakat parasızlık nedeniyle gerekli araçları alamadığından dolayı ders notlarında eksi aldığını dile getirdi. Küçük Ali “Öğretmen bana ertesi günkü ders için karton almamı söylüyor. Ben istediğim, yada aldırmadığımı için değil, param olmadığı için alamıyorum. Ertesi gün öğretmen alamadığım kartonlar nedeniyle ders notlarımda eksi veriyor bana. Çok üzülüyorum. Daha geçen gün öğretmenim “Evden gelirken meyve getirin” dedi. Biz de meyve yok, ne yapayım elimde olan bir şey değil. Götüremediğim için yine eksi not aldım. Diğer arkadaşlarım arasında kötü duruma düşüyorum. Ama derdimizi anlatacağımız kimse yok” diyerek gözyaşlarına boğuldu.FARELER HER GÜN YATAĞIMIZIN İÇİNE GİRİYOR. KORKUYORUZ

Evin küçük bireylerinden Ömer ise gece kondu tarzındaki evlerinde her gün fare ve haşereler gördüğünü bu yüzden beden ve ruh sağlıklarının bozulduğunu belirtti. Küçük Ömer, “Gece yatağımızın içlerine kadar fareler giriyor. Korkuyoruz. Annemi ve babamı çok seviyorum. Onlardan ayrı kalamam. Bu halimize anne ve babam kahroluyor. Onların üzüldüğünü görmek bizler için en büyük acı” diye konuştu.“BİZ DİLENMİYORUZ, BİZE BİR İŞ VERİN”

Rıdvan Ortakaya’nın haberinde son olarak yine söz alan Anne Fatam Dağ tekrar yetkililere seslenerek “Biz dilencilik yapmıyoruz. Ben belediyeye giderek eşimin burada istihdam edilmesini ve engelli kadrosundan bir yer ayırtılmasını istedim. Eşimi için bir iş bulunsun. Biz cüzi de olsa o para ile geçiniriz. Yeterç ki ailem dağılmasın. Çocuklarımın karnına sıcak bir yemek girsin, temiz bir ev ortamı yaşasınlar istiyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star