Ana Sayfa Urfa Haberleri “DAHA İYİ BİR TARIM İÇİN TOPRAK ANALİZİ ŞART”

“DAHA İYİ BİR TARIM İÇİN TOPRAK ANALİZİ ŞART”

Şanlıurfa Ziraat Odası İle GAP TEYAP arasında imzalanan protokol gereği yapılan çiftçi ve teknik personel eğitimleri devam ediyor. Son olarak tarım sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel sektörde çalışanı 69 teknik personele ‘toprak analizi ve önemi’ konulu eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 17:11
“DAHA İYİ BİR TARIM İÇİN TOPRAK ANALİZİ ŞART”

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu benzer eğitimlerin tarım verimi artıracak hedefe ulaşılabilineceğini kaydetti. Eğitim çalışmalarını yerinden yöneten GAP TEYAP İl Koordinatörü Ahmet Coşandal ise eğitimlerle en az harcama ile daha yüksek ve kaliteli verim almanın yolları konusunda eğitimlerin süreceğini söyledi.

 

GAP İdaresinin yürüttüğü GAP TEYAP Projesi kapsamında ‘Çiftçi Örgütleri Merkezi Çoğunluk Yayım Modeli’ kapsamında teknik personele yönelik 3. eğitim programını gerçekleştirdiklerini aktaran GAP TEYAP İl Koordinatörü Ahmet Coşandal, amaçlarının yüksek tarımsal girdileri azaltmak olduğunu vurguladı.  Toprak analizinin önemi konusunda 69 teknik personele verilen eğitim sonrası konuyla ilgili bilgi veren Coşandal, Şanlıurfa Ziraat Odası ile ortak yürüttüğümüz eğitim çalışmaları devam ediyor.  Burada verilen eğitimlerin en önemli özelliği hem teorik hem de pratik olmasıdır’ dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık