Ana Sayfa Teknoloji DAR GELİRLİNİN KURTARICISI VANTİLATÖR OLDU

DAR GELİRLİNİN KURTARICISI VANTİLATÖR OLDU

Yazın gelmesi ve kavurucu sıcakların baş göstermesi ile beraber klima alamayan dar gelirli vatandaşlar ise soluğu ikinci el vantilatör satıcılarında aldı.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2016 Çarşamba 13:23
DAR GELİRLİNİN KURTARICISI VANTİLATÖR OLDU

Kent genelinde Haziran ayının gelmesiyle beraber kavurucu sıcaklar baş göstermeye başladı. Gölgede 40 dereceyi bulan sıcaklar normal seyirde ise 45 derecenin üzerinde seyrediyor. Kent genelinde sulak alanların olmaması ve yeşil alanın azlığı sıcak havanın tabiri caizse vatandaşı yakmasına neden oluyor.

SICAK HAVADA KLİMA SATIŞLARI ARTTI
Sıcak havaların baş göstermesiyle beraber en çok sevinenlerin başında klima satıcıları geldi. Kışın klima satışları bir iki taneden öteye geçemezken, sıcak havaların kent geneline hâkim olmasıyla beraber klima satışları yüzde 100 arttı. Gelir seviyesi dar olmayan vatandaşlar Haziran ayının gelmesiyle beraber soluğu klima satıcılarında aldı. Klima satıcıları ise gelen yoğun talepten oldukça memnun kaldı.

KLİMA ALAMAYANLARA VANTİLATÖR KURTARICI OLDU
Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında klima alamayan vatandaşlar ise ikinci el ürün satanların yanında soluğu aldı. Haşimiye Meydanı'ndan tarihi Bakırcılar Çarşısı arkasında bulunan ikinci el elektronik ürün satıcıları klima almaya geliri müsait olmayanlara vantilatör satıyor. Klima alacak parası olmayan vatandaşlar ikinci el pazarında fiyatları 40 ile 100 lira arasında değişen vantilatörlerden alarak yazın serinlemeye çalışıyor. Hal böyle olunca dar gelirlilerin kurtarıcısı vantilatör oldu.

 

 

(Kaynak: Gazete İpekyol)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star