Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Türkiye Darbeciler Öcalan'ı kaçırmaya çalıştı!

Darbeciler Öcalan'ı kaçırmaya çalıştı!

FETÖ'cü darbecilerin 15 Temmuz gecesi PKK lideri Abdullah Öcalan'ı İmralı'dan kaçırmaya çalıştıkları öğrenildi.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:29
Darbeciler Öcalan'ı kaçırmaya çalıştı!

FETÖ'cü darbe girişimcilerinin 15 Temmuz gecesi Abdullah Öcalan'ı, cezasını çektiği İmralı Cezaevi'nden kaçırma girişiminde bulundukları öğrenildi.

Cihan Haber Ajansı'nın askeri kaynaklardan edindiği bilgiye göre, FETÖ'cü darbecilerden özel bir ekip, kalkışmanın yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Skorsky helikopteri ile İmralı Adası'ndaki cezaevine gitti ve burada cezasını çeken Abdullah Öcalan'ı kaçırmaya çalıştı. Skorsky helikopteri ile İmralı adasına inmeye çalışan FETÖ'cü darbecilerin özel birliğine, İmralı'da bulunan askerler karşı müdahalede bulundu. Bu direniş üzerine FETÖ'cülerin Öcalan'ı kaçırma girişimleri sonuçsuz kaldı.

Abdullah Öcalan, PKK'yı kurup sevk ve idare etmek suretiyle, devletin hakimiyeti altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya matuf bir fiili işlediğinden bahisle TCK'nın 125. maddesine göre önce idam cezasına çarptırılmış, idam cezasının kaldırılması nedeniyle ömür boyu hapse mahkum edilmişti. Öcalan, cezasını Bursa'ya bağlı İmralı adasında çekiyor.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık