Ana Sayfa Urfa Haberleri Darp Edilen DOKTOR URFA'YI TERKEDİYOR

Darp Edilen DOKTOR URFA'YI TERKEDİYOR

Yeterli ilgiyi göstermediği gerekçesiyle hastasının saldırısına uğrayan Doktor Yudum Öztürk, Urfa’yı terk ediyor. Dayak olayında hastanenin de ihmalkâr olduğunu öne süren Diş Hekimleri Odası, hastane yönetiminden hastaya kadar herkese sitem etti:

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2011 Cumartesi 19:58
Darp Edilen DOKTOR URFA'YI TERKEDİYOR

Yeterli ilgiyi göstermediği gerekçesiyle hastasının saldırısına uğrayan Doktor Yudum Öztürk, Urfa’yı terk ediyor. Dayak olayında hastanenin de ihmalkâr olduğunu öne süren Diş Hekimleri Odası, hastane yönetiminden hastaya kadar herkese sitem etti: Herkes kendine sorsun ‘Doktorlar neden Urfa’yı terk ediyor?’
Önceki hafta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde nöbet tuttuğu sırada kendisine yeterli ilgiyi göstermediği gerekçesiyle hastası tarafından saldırıya uğrayan doktor Yudum Öztürk, iyileşir iyileşmez Urfa’yı terk ediyor. Yaşanan olaydan son derece üzüntü duyduklarını belirten Diş Hekimleri Odası, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Amacı, sırf bölge insanımıza yardım etmek olan doktorlarımızın zaman zaman bu tür fiziksel saldırılara uğramalarının sonucunda, doktorlarımız bölgemizi terk ediyor, sonra kendi kendimize ‘Doğuya neden doktor gitmiyor?’ diye soruyoruz. İşte bu sorunun en bariz cevabı yaşanan olaylardır” diyerek hem saldırıyı hem de güvenlik görevlisi eksiği bulunan sağlık merkezini kınadı.

‘SALDIRGAN EN AĞIR CEZAYI ALSIN’
Diş Hekimleri Odası açıklamasında, saldırıyı düzenleyen kişinin en ağır cezayı alabilmesi için hukuksal mücadeleyi başlattıklarını bildirdi. Oda üyeleri adına basın açıklamasını düzenleyen Başkan Ekrem Kaya, “Geçtiğimiz Cumartesi gecesi bayan bir diş hekimi arkadaşımız, Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde nöbet tutarken, kendisine yeterince bakılmadığını iddia eden bayan bir hastanın fiziksel saldırısına maruz kalmıştır. Diş hekimi Yudum Öztürk, bu saldırıda çeşitli yerlerinden yara almış ve psikolojik yönden de çalışamaz duruma gelmiştir. Sebebi ne olursa olsun, şiddete başvuranlar şunu çok iyi bilmelidir ki; Şanlıurfa Diş Hekimleri Odası, her tür zorbalığın karşısında olacaktır. Diş Hekimi arkadaşımıza gereken her türlü hukuksal desteği verip, bu münferit olaya sebep olanların cezalandırılması ve hak ettikleri dersi almaları için oda olarak üstümüze düşen vazife neyse onu yapacağız. Beklentimiz, kamu görevlisine, görevi başındayken saldırıda bulunan bu şahsın en yüksek ceza ile cezalandırılmasıdır” dedi.

‘SAĞLIK MERKEZİNDE GÜVENLİK İHMALİ VAR’
Kaya, açıklamasının ilerleyen kısmında saldırıda sağlık merkezinin güvenlik ihmalinin de olduğunun altını çizerek, merkezin kusurlu olduğunu ileri sürdü. Kaya açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Ayrıca çalışanlara karşı bu tür saldırıların olmaması için, hastanenin de gerekli tedbirleri alması gerekirdi.Yeterince güvenlik görevlisi bulundurmadığı için Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) yöneticileri ‘görevi ihmal’ suçunu işlemiştir ve kusurlu oldukları açıktır. Emniyet Müdürlüğü ile koordineli çalışarak gerekli güvenlik sağlanmadıkça bu merkezlerde nöbet tutturmak, diş hekimlerinin her zaman bu tür olaylara maruz kalmalarına yol açacaktır.  Kendileri de diş hekimi olan ADSM yöneticileri, empati yaparak, meslektaşlarını bu tür tehlikelerden korumak için derhal güvenlik görevlilerinin sayısını arttırmalı, hastanesinde güvenlik zaafiyeti oluşturmamalıdır. Tüm bu yaşananlara rağmen tüm olayları ve kusurlu şahısları kınıyoruz.” (İPEKYOL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star