Ana Sayfa Urfa Haberleri DAVUTOĞLU: ÖZEL GÜVENLİK KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPABİLİRİZ

DAVUTOĞLU: ÖZEL GÜVENLİK KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPABİLİRİZ

Özel güvenlik tartışmasıyla ilgili konuşan Başbakan Davutoğlu, "Özel güvenlik çalışanları mağdur edilmeden bu konuda bir düzenleme yapabiliriz" dedi.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2015 Cumartesi 19:45
DAVUTOĞLU: ÖZEL GÜVENLİK KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPABİLİRİZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel güvenlik elemanları mağdur edilmeden yeni bir düzenlemeye gidileceğini söyledi. Avukatların aranmasıyla ilgili tartışmalara da değinen Başbakan, "Tedbirler avukatlara dönük değilidir." dedi. Davutoğlu ayrıca, "14, 15 Nisan'da hem adaylarımızın toplu tanıtımını yapacağız hem de seçim beyannamesini halkımızın takdirine sunacağız." dedi

"ERDOĞAN ÖZEL GÜVENLİK KALKMALI" DEMİŞTİ

Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Özel güvenlik kalkmalı. Kamu kurumları için emniyet güçleri ayrı bir teşkilat kurmalı" açıklaması tartışma yaratmıştı. Erdoğan'ın açıklamaları sektörde çalışan 240.000 kişiyi tedirgin etmişti.

ADAY TANITIMI 14-15 NİSAN'DA

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Yenilenme söz konusu. 6220 başvurudan ki hepsi seçkin başvurular. En yüksek temsil kabiliyeti ,yüksek kadroyu oluşturmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar denememiş yöntem denendi. Partimize oy vermiş olsa da olmasa da tüm STK'lara açık temayül yoklaması yaptık. "Burada Ak Parti üye misiniz" diye soru yöneltilmedi. Verirler ışığındaki çalışmamızı tamamlayacağız. Yüksek yoğun değerlendirme yapıyoruz. Seçim beyannamesi ile ilgili olarak 14-15 Nisan'da hem aday tanıtımımızı yapacağız hem seçim beyannamemizi halkımıza sunacağız.

MEHMET KİRAZ'IN ŞEHİT EDİLMESİ

Çok yönlü olarak bu araştırma yürütülüyor. Teröristlerin yurtdışı temasları söz konusu. Bu terör ağı konusunda birimlerimiz çalışıyor. Nerede olurlarsa olsunlar ulaşılacak. Soruşturma derinleştirilerek sürdürülecek. Şehit savcımızı katledenler hesaplarını verecekler mutlaka.

Böylesi üzücü olayların ardından geniş kapsamlı çalışmalar yapılır ama acaba nerede aksama var diye bakanlıklarımız çalışmalarını yürütür. Bu analizin yapılması gerekir.

ÖZEL GÜVENLİK TARTIŞMASI

Burada özel güvenlik yapılarında çalışan vatandaşlarımızın hakları mağdur edilmeden, atılması gereken adımlar atılır. Emniyet birimlerimiz de koordinasyonumuzun artırılması ve kamu kurumlarının korunmasını sağlayacak önlemler alacak.

Özel güvenlik kurumlarında çalışanların hakları mağdur etmeden yeni düzenlemeler yapabiliriz.

AVUKATLARIN ÜST ARAMASI GERİLİMİ

Yargı mensuplarına saygımız güvenimiz tamdır. Avukatlara yönelik bir tedbir değil. Avukatlık adı altında teröre önlemdir. Başka bir kurumun kıyafetini giyip yapılsaydı o kuruma da aynı önlemler alınırdı.

Avukatlarımıza yönelik bir şey değil bu. Bu tedbirler avukatlığa yönelik değil, teröristlere alınacak bir tedbirdir. Barolar birliğine ve avukatlarımıza sağ duyulu olma çağrısında bulunuyorum. Bu tecrübe bize gösterdi ki bazı tedbirleri almayız. Bu olay yaşanmamış gibi sayamayız.

Güvenlik güçlerimiz en çağdaş, en kibar biçimde bu aramaları gerçekleştirecektir. Güvenliği sağlamak zorundayız ve bu konuda kararlıyız.

MEDYAYA YASAK TARTIŞMALARI

Kimse gerçeklerin üzerini örtmeye çalışmasın. İnsani duyarlılık ve toplumsal duyarlılık. Mağdurun yüzü açık verilmez. Basın yayın organları vicdanlarına bir sorsunlar bizi eleştirmeden önce… Şehit savcımızın ailesi neler yaşadı.

O açıklamayı okudum, hiçbir insani duyarlılığı yok o açıklamanın. Kendi aileleri bu durumda olsa ne yaparlardı. Bize mi dava açarlardı, o kamu kurumuna mı dava açarlardı.
Tam bir sorumsuzluk örneğidir. Basın özgürlüğü değildir bu. Herkes insan hayatına saygı gösterecek. Kendilerine öz eleştiri yaptılar.

Dikkat edin Bizim açıklamamızdan sonra toplantılar. Etik komisyonlarını topladılar. Bizim kararlı açıklamalarımızdan sonra toplandılar. Demokrasi dersi vermeye kalkıyorlar.
Bütün manşetlerini açsınlar, darbeyi nasıl karşıladılar. E muhtıra da , Ak Parti kapatıldığında hangi başlık atıldı, ahmet kaya hakkında hangi başlıklar atıldı. Arşivlerini açıp manşetlerine baksınlar. Baksalar önce kendi etik komisyonlarından geçemezler.

Benim ve ailemle ilgili bir sürü haber yaptılar. Bunu sineye çekebilirim ama şehit savcının resmini yayınlayan. O veya bu grup diye bir ayrım yapılmadı. Kim o fotoğrafı yayınladıysa ona uygulandı."

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık