Ana Sayfa Siyaset DAVUTOĞLU: TÜRKİYE’Yİ KUTUPLAŞMA VE ÇATIŞMADAN ÇIKARACAĞIZ

DAVUTOĞLU: TÜRKİYE’Yİ KUTUPLAŞMA VE ÇATIŞMADAN ÇIKARACAĞIZ

AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerinin ardından yaptığı balkon konuşmasında, “Türkiye demokrasiyle özgürleşmeye, kalkınmaya, büyümeye, gelişmeye devam edecektir. Türkiye’yi her türlü kutuplaşma, çatışma, gerilimden çıkaracağız” dedi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2015 Pazartesi 04:04
DAVUTOĞLU: TÜRKİYE’Yİ KUTUPLAŞMA VE ÇATIŞMADAN ÇIKARACAĞIZ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde balkon konuşması yaptı.

Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

‘Barışı kardeşliği seçtiniz’

“Sizler sandığı barışı kardeşliği seçtiniz. Sadece Türkiye’de değil bütün dünyada barışı hakim kılmak için oylarınızı kullandınız. O ak pusulada Ak Parti’nize mührü vuran ak ellerinize teşekkür ediyorum. Ve o elleri bir kez daha barış için kaldırmaya davet ediyorum.

“Allah bu ak elleri hep bir arada kılsın. 2002’den bu yana sahip çıktığınız partinize evlatlarınıza yine sahip çıktınız. Sizler, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördünüz ve bu oyunları bozdunuz. Biz ‘buradayız, burada olacağız, kıyamete kadar buradayız’ dediniz. Sizler, o sandıklara sadece eski Türkiye’nin partilerini değil, eski Türkiye’nin zihniyetini, kaosu, şiddeti, terörü, istikrarsızlığı gömdünüz.

‘Türkiye’yi 2023 hedeflerine götüreceğiz’

“Türkiye 7 Haziran seçimlerinden sonra bir dizi komplonun hedefi haline geldi. Birileri AK Parti’nin tek başına iktidar olamamasını fırsat bilerek yola çıktılar. Biz ise 7 Haziran akşamı buradaydık. Sizin huzurunuzdaydık. Bu balkondan dedik ki… Bir, bizim milletimizin iradesine saygımız sonsuzdur.

“Bu iradenin gereği olarak bir an bile ülkeyi hükümetsiz bırakmayacağız. Üç, ne olursa olsun Türkiye’yi 2023 hedeflerine götüreceğiz. Aziz Ankaralılar şahit olun, sözümüzü tuttuk mu? Şahit misiniz?

‘Büyük rüyalarımız var’

“İşte AK Parti’nin tek bir derdi vardır. Türkiye’yi daha güçlü, daha istikrarlı ve müreffeh bir hale getirmek. Sandıkların açıldığı ilk dakikalardan itibaren, kaygı ve endişe yerini umuda ve özgüvene bırkamıştır.

“Türkiye şu andan itibaren yapılan tartışmaları geride bırakarak gelecek hedeflerine odaklanmalıdır. Bizim büyük hedeflerimiz var. büyük rüyalarımız var. büyük hedefler, büyük rüyaları hayata geçirmek için gece gündüz çalışacağız.

“Ne olursa olsun Türkiye’yi 2023 hedeflerine götüreceğiz. Türkiye şu andan itibaren yapılan tartışmaları geride bırakmalıdır. Milletimiz istikrar, güven, meselelerine çözüm istediğini açık bir şekilde ortaya koymuştur.

’78 milyonun hukuku korunacak’

“Türkiye konuşmuş, milletimiz konuşmuş, dünya duymuştur. Demokrasiden, hukuktan, adaletten, merhametten, şefkatten, sevgiden geriye bir adım gidilmeyecektir. Herkesin hukuku güvence altındadır ve herkesin hukuku, 78 milyon vatandaşımızın hukuku mutlak suretle korunacaktır.

“Türkiye daha güzel, muktedir, şefkatli, güçlü olacaktır. Husumet, nefret ve şiddet dili kaybedecek, Türkiye demokrasiyle özgürleşmeye, kalkınmaya, büyümeye, gelişmeye devam edecektir. Türkiye’yi her türlü kutuplaşma, çatışma, gerilimden çıkaracağız.

“Bugün bu seçimde yenilen yoktur. Bu seçimde Türkiye kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, hiç kimse yenilmemiştir, demokrasimiz kazanmıştır. Bütün vatandaşlarımız emin ve müsterih olsunlar. Verdikleri mesaj önümüzdeki 4 yıl da yönetime yansıyacaktır.

‘Kazanan yoksullar, kimsesizler, mazlumlar…’

“Bugünün kazananı yoksullar, kimsesizler, mazlumlar, kısık seslerdir. Bugün sandıktan çıkan sonuç demokrasinin, barışın, huzurun, adaletin ve istikrarın zaferidir. Bugün sadece AK Parti değil, AK Parti’ye gönül verenler değil bütün Türkiye kazanmıştır. Bugün geleceğimiz, umudumuz, gelecek nesiller kazanmıştır.

“Türkiye, bu sonuçla birlikte ayaklarına vurulmak istenen prangalardan kurtulmuştur. Türkiye’nin önüne çıkartılmak istenen engelleri aşmıştır ve bundan sonra da aşacağını bir kez daha göstermiştir. Milletin iradesine ipotek koymak isteyenler hak ettikleri cevabı milletten almıştır. Bu zafer, şu veya bu kesimin değil 78 milyonundur.

‘Herkesi kucaklayacağız’

“Siyasi tercihleri ne olursa olsun, etnik veya mezhebi kökeni ne olursa olsun bilinsin ki önümüzdeki 4 yıl omuzlarımıza aldığımız sorumluluğu bütün vatandaşlarımıza karşı bir an dahi ayrım yapmadan yerine getireceğiz. Herkesi kucaklayacağız.

“Biz sevgi tohumları ekeceğiz, sevgi çınarları büyüteceğiz. Sevgi çınarlarının altında 78 milyonu kardeş, dost kılacağız. Tek bir ferdi dahi bu milletin ayrımcılığa, tahkire, dışlanmaya muhatap olmayacak.

‘Kimse ayrımcılığa tabi tutulacağı düşüncesine kapılmasın’

“Açıkça ifade etmek istiyorum ki bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, fikir ve inanç özgürlüğü bizim teminatımız altındadır. Bugünkü sonuçtan sonra kardeşliğimizi pekiştirmeye yönelik çözüm irademizden de terörle mücadele yolundaki kararlılığımızdan da bir an dahi ayrılmayacağız.

“Bu ülkenin farklılıklarını bir zenginlik kaynağı olarak görmeye, bütün vatandaşlarımızın haklarını hiç ayrım gözetmeden hepsini korumaya kararlıyız. Kimse bu andan itibaren son 13 yıl içinde kazandığımız demokratik kazanımlardan geri adım atılacağını düşünmesin. Kimse herhangi bir şekilde ayrımcılığa tabi tutulacağı düşüncesine, vehmine kapılmasın.

‘Özgürlükçü bir anayasa için elele verelim’

“Milletimiz bugün, Türkiye’ye karşı kurulan kumpasları tümüyle çökertmiştir. Yeni Türkiye düşmanlarının 2013 Mayıs’ında planladığı kumpas bugün bir kez daha çökmüştür, 2013 Aralık’ında planladığı oyun bugün bir kez daha bozguna uğramıştır. 7 Haziran’dan bu yana söylediğimiz gibi, 1 Kasım seçimleri yeni Türkiye’nin referandumuydu, bugün bu referandumda yeni Türkiye’ye mutlak bir şekilde ‘evet’ denmiştir.

“Buradan bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum, artık enerjinizi Türkiye’nin çıkarları, bu milletin geleceği için harcayın. Bugünkü sistemin Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamadığı, artık bu gömleğin bu ülkeye dar geldiği apaçık ortadadır.

“Kavganın, gürültünün, kutuplaşmanın olmadığı, siyasetin normalleştiği, herkesin birbirine barış içinde selam verdiği, yeni bir Türkiye için hep birlikte kolları sıvayalım. Özgürlükçü bir anayasa için elele verelim.”

kaynak: imctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Kurumsal

İçerikYukarı Çık