Ana Sayfa Dünya DAVUTOĞLU'DAN HDP'YE SERT TEPKİ

DAVUTOĞLU'DAN HDP'YE SERT TEPKİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında terörist taziyesine giden HDP'yi sert sözlerle eleştirdi, "Bunların hesabı hepsinden birer birer sorulacak" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 09:01
DAVUTOĞLU'DAN HDP'YE SERT TEPKİ

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında, HDP'li vekillerin Ankara saldırısını gerçekleştiren teröristin taziyesine gitmesini sert sözlerle eleştirdi. Davutoğlu, "Sırtını terör örgütüne dayayanların bu coğrafyanın kaderiyle de kederiyle de hiçbir alakası yoktur." dedi.

Davutoğlu, devamında şöyle konuştu:

"BİRİLERİ KINAYACAK, SAZ ÇALACAK; BİRİLERİ KAN ÜZERİNDEN SİYASET YAPACAK"

"Görünen o ki aralarında iş bölümü yapıyorlar. Birileri kınayacak, saz çalacak, birileri de Türklerin ve Kürtlerin kanı üzerinden siyaset yapacak. Sırtını terör örgütüne dayayanların bu coğrafyanın kaderiyle de kederiyle de hiçbir alakası yoktur.

 

"BİZE AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDALAR, MİLLETİN YASIYLA DALGA GEÇİYORLAR! HESABI SORULACAK"

Bunlar kötülükten, kandan, gözyaşından besleniyorlar. Bize açıklama yapmak zorundalar. Bu insanlığa yapılmış en büyük ihanettir. Milletimizin yasıyla, onuruyla dalga geçiyorlar. Ülkede çatışma çıkarmanın, kutuplaşmanın çabası içerisindeler. Bunların hesabı hepsinden birer birer sorulacaktır."

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

ANKARA SALDIRISI

"Saldırının ardından her türlü tedbir alınmış ve soruşturma büyük ölçüde sonuca bağlanmıştır. Alınacak tedbirleri gözden geçirdik. Her ilin özgün durumunu göz önünde bulundurarak güvenlik önlemleri alınacak. Ankara'ya has bir güvenlik anlayışı gözettik.Ankara'nın huzur ve emniyeti için ne gerekiyorsa bunu süratle yapacağız. Personel takviyesi gerekiyorsa yapacağız.

Terörle mücadele çok boyutla ele alınacak bir mesele. Emniyet birimlerimizin hızlı ve etkin bir çalışması sonucu YPG-PKK işbirliği ortaya konmuştur. PKK'dan talimat ve destek alan bu terör örgütünün faaliyetleri ortadadır. Yapılan araştırmalarla 21 kişilik terör örgütü şebekesi yakalanmıştır. Kanıtlar ortada açık ve nettir. Bu PKK ve YPG işbirliği ile yapılmıştır.

"28 KİŞİNİN HAYATINA MAL OLAN TERÖRİST İÇİN TAZİYEYE GİTTİLER"

Bildiriyi HDP imzalamadı. Bahaneler uydurdu bu teröristlerin karşısındayım diyemedi. Sırtlarını terör örgütüne dayadıkları için imza atamadılar. 28 kişinin hayatına mal olan terörist için taziyeye gitti. Bunlar ne kaderimizde, ne de kederimizde beraberler. Görünen o ki aralarında iş bölümü yapıyorlar. Birileri kınayacak, saz çalacak, birileri de Türklerin ve Kürtlerin kanı üzerinden siyaset yapacak. KAYNAK: HABERLER.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık