Ana Sayfa Dünya DAVUTOĞLU'NUN MAHSUN KIRMIZIGÜL ÖFKESİ

DAVUTOĞLU'NUN MAHSUN KIRMIZIGÜL ÖFKESİ

Başbakan Davutoğlu, Mahsun Kırmızıgül'ün kendisine yönelik sert eleştirisi sonrası gidip aynaya baktığını belirterek "İç muhasebe yaptım. Rabbime hamdettim" dedi.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2016 Salı 09:49
DAVUTOĞLU'NUN MAHSUN KIRMIZIGÜL ÖFKESİ

Güneydoğu heyetleriyle Çankaya Köşkü'nde buluşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, burada gündemdeki konulara ilişkin yaptığı değerlendirmede sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün kendisine yönelik eleştirilerine de yanıt verdi.

"BU KİŞİYİ ANLAMAK İSTİYORSA..."

"Bir sanatçı bana 'zalim' diye bize hitap edince aynaya dönüp baktım" diyen Davutoğlu, "İç muhasebe yaptım. Aynaya tekrar tekrar bakıp Rabbime hamdettim. Bu kişiyi anlamak istiyorsa Somali'ye başı okşanmış çocukların yanına gitsin. Bizim adaletimize, vicdanımıza şahitlik edecek o kadar insan var ki. Bizim elimizde tek bir masumun bırakın kanı, gözyaşı dahi yoktur. Birileri İsrail'in ya da Esad'ın yaptığı gibi zulm etmek isterse, ya da PKK gibi halka zulmetmek isterse buna sessiz kalacak kadar nasipsiz değiliz" şeklinde konuştu.

"SAİT'İN GÖZLERİNE BAKSIN"

Konuşmasına Dışkapı Hastanesi'nde ziyaret ettiği bir çocuğu örnek göstererek devam eden Davutoğlu, "O sanatçıya sesleniyorum, zulüm görmek istiyorsa Dışkapı Hastanesi'nde ziyaret ettiğim o Sait'in gözlerine baksın. Bizim merhametimize tarih de, milletimiz de şahittir. Bu makamda biz durdukça, bu çocuklara kim zulmederse onlara karşı kudretimizin sesi de olacaktır" dedi.

DÜN DE ELEŞTİRMİŞTİ

Davutoğlu, 'zalimlik' eleştirileriyle ilgili dün yaptığı açıklamada da şu ifadelere yer vermişti: "Bugün, Doğu ve Güneydoğu'da zulmeden PKK'dır. PKK'nın zulmünü görmeden devlete ve şahsen bana dönük zalim diyen bizim hayat geçmişimize de Kandil'dekilerin hayat geçmişine de bir baksın. Sonra kime zalim kime merhametli diyeceklerini görsünler."

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından diğer satır başları:

"Bizim topraklarımız asla tek tipçi bir anlayışı savunmadı. Terör örgütleri bu harmana köstek olmak istedi.

Bugün değişik terör örgütleriyle kendi tanımladıkları yaşam tarzını dikte ettirmeye çalışıyorlar.
Sizler burada çok önemli bir yerde duruyorsunuz. 12 Eylül'de şimdi de terör örgütü sizi bir yere dayatmaya çalışıyor. Biz hep sizin gibi STK'larla istişare içinde olacağız.

"CUMA NAMAZINI MARDİN'DE KILACAĞIM"

Mardin'de cuma günü Ulu Camii'ye gideceğim. Ondan önce de Artuklu Üniversitesi'nde konferansa katılacağım.

Terör odaklarının saldırıları karşısında sizlerin yürekli desteğini biliyoruz. Biz ilk günden beri Türkiye'yi zenginlikleriyle sevdik. Türkiye'de yaşayan 78 milyonun bizim gözümüzde hiçbir farkı yoktur. Vatandaş Ahmet olarak eğer bir gün vatandaşlarımız arasında bir ayrım yaparsam o gün bizim için aldığımız nefes haramdır.

Bizim için en büyük şeref vatandaşımıza hizmettir. Bizim kültürümüzde ayrımcılık yoktur, kimseyi mezhebinden, kimliğinden dolayı kınamak yoktur.

"MALUM PARTİ HALA TERÖRE DESTEK VERİYOR"

Kim eline bir silah alıp, kim şehirlerimizi harabeye çevirmek isterse hep beraber buna karşı çıkacağız. Bizim mücadelemiz menfur odaklara karşıdır. Bunlar huzurumuza yönelik saldırılardır. Bugün hala malum parti teröre destek veriyor. İstiyorlar ki devlet eski devlet olsun. 12 Eylül ile onun çıkardığı terör örgütü zihniyeti aynıdır.

"GÜNEYDOĞU'YU STALİNİST YAKLAŞIMDAN KURTARACAĞIZ"

Toledo'yu örnek vererek mimari açıdan benzettim. Bir baktım birileri Franco'yu örnek veriyor. Bu kadar ucuz bir şey olur mu? Biz Franco'yu da biliriz. Marksist zulmü de biliriz. Güneydoğu'yu Stalinist yaklaşımdan ve faşist düzenden kurtaracak olan da AK Parti'dir.
Eski Türkiye'de yaşananları sizler daha iyi biliyorsunuz. O Türkiye yasaklar Türkiye'siydi.

"EN ÇOK KÜRT VATANDAŞLARA ZARAR VERİYORLAR"

Biz yasakları kaldırırken önümüze büyük engeller çıktı. Savaş baronları, dış mihraklar..
Ülkenin huzurunu bozmak için elinden geleni yaptı ama bu kurulan tuzaklar milletin desteğiyle bozuldu. Bu terör örgütünü çökerteceğiz. Cizre'de, Sİlopi'de, Sur'da hendek kazan teröristleri kahraman edenler var. Bu terör örgütü en çok zararı Kürt vatandaşlarımıza veriyor. KAYNAK: HABERLER.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık