Ana Sayfa Urfa Haberleri DBP EŞ GENEL BAŞKANI YÜKSEK; BAHÇELİNİN TUNCELİ’YE GİTMESİ BİR OYUNDUR

DBP EŞ GENEL BAŞKANI YÜKSEK; BAHÇELİNİN TUNCELİ’YE GİTMESİ BİR OYUNDUR

Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sözleri üzerine MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli’ye gitmesiyle ilgili, “Bir kişiyi kışkırtarak Dersim’e göndermek orada bir kriz çıkartmaktır. Provokasyon yaratmak ve Kürt halkı ile Türk milliyetçi şovmen faşist kesimleri, Dersim üzerinden Türkiye’nin her tarafından yeniden karşı karşıya getirmenin bir oyunuydur” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2014 Pazar 08:23
DBP EŞ GENEL BAŞKANI YÜKSEK; BAHÇELİNİN TUNCELİ’YE GİTMESİ BİR OYUNDUR

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa il kongresi yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda tek liste halinde gidilen kongrede İsmail Kaplan, başkan seçildi. Kongrede konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Başbakan Davutoğlu’nun sözleri ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli’ye gitmesinin İktidarın büyük bir oyunu olduğunu söyledi. Yüksek, konuşmasında şunları söyledi.

 

“Türkiye, bu Kürdistan halkının özgürleşme sürecinde maalesef olumsuz bir rol oynuyor. Türkiye, Ortadoğu’da bir hegomanya kurabilmek bir bölge devleti ve bir bölge gücü haline gelebilmek için mezhep ve etnik milliyetçilik üzerinden bir politika yürütüyor. Ortadoğu ve Türkiye’de mezhepleri çatıştırmaya, Türkiye’de halkları ve milletleri çatıştırarak kendi iktidarını kurma peşindedir. Türkiye Hükümetinin oynadığı bu oyun bütün Ortadoğu ve bütün Türkiye’yi kaosa ve krize sürükleyebilecek tehlikeli bir oyundur. Türk milliyetçileri ile Kürt halkımızı, yurtseverlerimizi ve devrimcilerimizi karşı karşıya getirmek için 2 gün önce kışkırtarak Devlet Bahçeli’yi Dersim’e gönderdiler. Bu bir oyundur bu bir tuzaktı. Devlet Bahçeli faşist milliyetçi bir partinin başında yer alıyor. Zihniyeti ve anlayışı belli Dersim ve Kürdistan halkına direniş ve mücadelesine hakaret eden bir kişidir. Böyle bir kişiyi kışkırtarak Dersim’e göndermek orada bir kriz çıkartmaktır, provakasyon yaratmak ve Kürt halkı ile Türk milliyetçi şoven faşist kesimleri Dersim üzerinden Türkiye’nin her tarafından yeniden karşı karşıya getirmenin bir oyunuydu. Dersim halkı hem Devlet Bahçeli’ye gereken dersi vermiştir hem de bu oyuna gelmemiştir. Dersim bu oyunu boşa çıkarınca dün Başbakan Davutoğlu bu sefer Erzurum’dan Devlet Bahçeli’ye Van, Hakkari ve Bingöl’e gidemezsin kışkırtması içersine giriyor. Belli ki hükümet Türkiye’de yeniden milletler ve halklar arasında bir çatışma yaratma peşindedir. Bir çatışma yaratarak kendisini daha mağdur göstermek peşindedir. Bu iktidar oyunlarından vazgeçmelidir. Bu tehlikeli bir oyundur. Halkları karşı karşıya getirir ve iç savaya sürükler. Ondan sonra ne hükümet ne de devlet bunun altından kalkamaz. Sadece iktidarını perçinlemek ve kendini iktidarda tutmak için geliştirdiği oyunlardan bir tanesidir. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık