Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Dünya DBP HALİLİYE VE EYYÜBİYE EŞ BAŞKANLARINI SEÇTİ

DBP HALİLİYE VE EYYÜBİYE EŞ BAŞKANLARINI SEÇTİ

Demokratik Bölgeler Partisi Eyyübiye ve Haliliye ilçe örgütleri yeni yönetimlerini seçti.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 07:30
DBP HALİLİYE VE EYYÜBİYE EŞ BAŞKANLARINI SEÇTİ

Demokratik Bölgeler Partisi Şanlıurfa Haliliye ve Eyyübiye ilçe yönetimi, HDP İl Binasında gerçekleşen toplantı ile açıklandı.

Yapılan seçim sonuçlarına göre Eyyübiye ilçe eşbaşkanlığına Miyaser Korkmaz ve Bilal Zeren seçilirken Haliliye'de ise Hülya Demir ile İzzetin Gök eşbaşkanlığa seçildi.

İlçe yönetim tanıtım toplantısında konuşan DBP İl Eş Başkanı Hidayet Enmek, "Malumunuz siyasal anlamda ülkede baş gösteren büyük bir savaş var. Özellikle bu savaş ile Kürt halkının, Kürdistan halkının iradesini kırmak, hapis etmek ve onları iradesizleştirip kimliklerini elinden almak gibi bir konsept ile savaş yürütülmektedir. Bu süreçte bugün için Diyarbakır’da toplanan Demokratik Toplum Kongresi ile tarihi bir süreçten geçeceğiz. Bu tarihi süreç belki de Türkiye Kürdistan’ın da bir dönüm noktası olacaktır. Bu nedenle bugün hem Haliliye hem de Eyyübiye komisyonlarının yapmış olduğu çalışmalarla iki ilçemizin yönetimi oluşmuştur. Ben İlçe yönetimine gelen arkadaşlara başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte internet kesintisinin nedeni...

İşte internet kesintisinin nedeni...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık