Ana Sayfa Siyaset DBP Viranşehir'de Kongre'ye Gitti

DBP Viranşehir'de Kongre'ye Gitti

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Demokratik Bölgeler Partisi DBP Viranşehir Kongre'ye gitti.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2016 Perşembe 04:38
DBP Viranşehir'de Kongre'ye Gitti

Demokratik  Bölgeler Partisi Viranşehir'de yeni yönetimini oluşturmak için kongreye gitti.Tek liste halinde gidilen kongreye cezaevinde bulunan Hoşnav Ata ve Zühre Tatlı Eşbaşkanlığa seçildi.

Demokratik Bölgeler Partisi Viranşehir İlçe Örgütü yeni yönetimini belirlemek için bugün DBP Parti Binasında bulunan konferans salonunda delegelerini toplayarak kongreye gitti.Kongreye Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Emrullah Cin, Barış Anneleri,Meyader Temsilcileri ve HDP Viranşehir İlçe yöneticilerinin yanı sıra birçok kişi katıldı.

Kongre devrim içim yaşamını yitirilenler için tutulan bir dakikalık saygı duşundan sonra başladı.Dilek ve temenniler bölümünde Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Emrullah Cin kısa bir konuşma yaptı. Cin " Her ne kadar kaos bir durum yaşansa da biz Kürtler için güneşin doğuşu yakındır , aydınlık günler yakındır yeter ki birlik ve beraberliğimiz olsun. Onun için çok büyük çaba harcamalıyız. Değerlerimize dört elle sarılmalıyız ki özgürlüğümüzü sağlayabilelim" diyerek yeni yönetime seçilecek olan yöneticileri tebrik etti.

Ardından tek liste halinde seçime gidildi. Hoşnav Ata ve Zühre Tatlı Eşbaşkanlığa Ramazan Süer, Halime Ata, Mustafa Başkut, Mehmet Aydoğdu, Ali Çoban, Salih Kılıç, Seydo Gül, Nezir Karalan, Ali Elbenim, Ayşe Vefa ve Fatma Doğan'da yönetime  seçildi.Ancak Eşbaşkan seçilen  Hoşnav Ata'nın cezaevinde olmasından kaynaklı Eşbaşkanlık yerine Vekil olarak Ramazan Süer bakacak.

Haber Merkezi Editör: Süleyman Turan

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık