Ana Sayfa Urfa Haberleri DEDAŞ ‘DAN KÖYLÜYE CEZA GİBİ UYGULAMA

DEDAŞ ‘DAN KÖYLÜYE CEZA GİBİ UYGULAMA

Şanlıurfa Merkeze bağlı Çamlıdere Mahallesi Muhtarı Yasin Çiçek Urfa Haber’e yaptığı açıklamada köylerinin 15 gündür elektriksiz ve susuz bırakıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2016 Salı 19:18
DEDAŞ ‘DAN KÖYLÜYE CEZA GİBİ UYGULAMA

Şanlıurfa Merkeze bağlı ve yaklaşık 5 bin nüfusa sahip Çamlıdere Mahallesi DEDAŞ’ın elektriklerini kesmesi nedeni ile 15 gündür içme suyunu kullanamıyor. Mahalleli bu duruma adeta isyan ediyor.

 

Çamlıdere Mahallesi Muhtarı Yasin Çiçek sus kesintisi ile ilgili Urfa Haber’e yaptığı açıklamada DEDAŞ’ın adeta mahallerini cezalandırdığını iddia etti.

“Elektrik borcu dolayısı ile Dicle Edaş köyümüzün içme suyu şebekesinin elektriğini bildirim yapmadan kesti. Köyümüzün yerleşik nüfusu 1700 kişidir. Köyümüzde ayrıca sağlık ocağı, jandarma karakolu ve 1700 öğrencisi olan çok amaçlı okulda mevcut. Dedaşın elektriği kesmesi ile birlikte köyümüz 15 gündür susuzdur.

Dedaş ile köyüm adına görüştüğümde 5 aylık elektrik borcu olarak 29 Bin lira borcu olduğunu beyan ettiler. Söz konusu borcu ŞUSKİ’nin ödeyeceğini ifade ettiler.

Ardından ŞUSKİ ile görüştüm. ŞUSKİ’de DEDAŞ’tan kendilerine herhangi bir fatura gitmediğini, dolayısı da bir ödeme yapmadıklarını ifade ettiler.

DEDAŞ ile tekrar görüştüm. DEDAŞ yetkilileri bu kez 29 Bin lira borç içinde 11 Bin lirasının benim tarafımdan ödenmesini istedi. Daha sonra bu 11 Bin liranın yüzde 20’sini ödememiz durumunda elekriği açacaklarını söylediler. Bizde Çamlıdere Nahyesi olarak köylülerimiziden 2 bin 300 lirayı kendi aramızda toplayarak DEDAŞ’a ödeme yaptık.

Halen elektiğimiz açılmış değil. Sularımız akmıyor. Ayrıca DEDAŞ şimdi de bize kalan borç 25 Mart 2016 tarihine kadar ödenmezse tekrar keseceklerini söylediler.

Şimdi Urfa’nın vekillerine, belediye başkanlarına ve tüm yetkililere soruyorum; 70 sayaca sahip ve faturalı elektrik kullanan abonenin elektriğini kesen DEDAŞ ne hikmetse aynı bölgede onlarca köyde kaçak olarak kullanılan içme suyu şebekesinin elektriklerin kesilmesi noktasına hiçbir şey yapmıyor.

Şimdi DEDAŞ’ın bu çifte standartı hangi hizmet anlayışı ve vicdana sığıyor. Şimdi DEDAŞ genel müdürüne soruyorum, köyümüzde kendi ailesi, çocukları ve kendisi ikamet ediyor olsaydı köyü 15 gün susu bırakacak kararı alabilir, elektriği keser miydi?

Özel şirket olan DEDAŞ bu ülkede bu yaptırımı yapacak ve kendisine hesap sormayacak iktidar varmış davranma cesaretini kimden alıyor. Sormak lazım.

Köyümüzün su sorunu noktasında, bütün vekilleri, belediye başkanlarını ve müdürleri devreye koyduğumuz halde DEDAŞ hiç kimseyi dikkatte almadı yaklaşık 5 bin kişiyi 15 gündür susuz bıraktı. Konudan haberi olan DEDAŞ ve bu şehrin yetkililerinin acaba vicdanı bu konuda rahat mı? Bu durum dolayısı ile mahalle sakinleri resmen isyan ediyor. Çözüm istiyor.” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star