Ana Sayfa Urfa Haberleri DEDAŞ GÖZ AÇTIRMIYOR

DEDAŞ GÖZ AÇTIRMIYOR

Ceylanpınar Dicle EDAŞ’a bağlı ekipler, ilçe geneli ve kırsal mahallelerde yaptığı çalışmalarda kaçak elektrik kullananlara göz açtırmıyor.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2016 Salı 19:19
DEDAŞ GÖZ AÇTIRMIYOR

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Dicle EDAŞ'a bağlı ekipler, ilçe geneli ve kırsal mahallelerde yaptığı çalışmalarda kaçak elektrik kullananlara göz açtırmıyor.

Yaz sıcaklarının bastırdığı bu günlerde, kaçak elektrik kullanımının artması ve trafolarda aşırı yüklenmelerden dolayı meydana gelen arızaların önüne geçmek amacıyla,Ceylanpınar Dicle EDAŞ işletmesine bağlı ekipler denetimlerini sıklaştırdı. Dicle EDAŞ personelleri belirsiz gün ve saatlerde ilçe geneli ve kırsal mahallelerde güvenlik güçleri kontrolünde kaçak elektrik kullanan abonelere yönelik çalışma başlattı. Çalışmaların kararlılıkla yürütüleceğini belirten Dicle EDAŞ yetkilileri abonelerin cezai işleme maruz kalmamaları için kaçak elektrik kullanmamaları gerektiğini kaydetti. Öte yandan, yapılan denetimlerde toplam 100 sayaç denetlendi. Bu sayaçların 50'si mühürlenirken, 25 sayacın kaçak elektrik kullandığı tespit edildi. Kaçak elektrik kullanan aboneler hakkında cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.

 

 

 

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık