Ana Sayfa Urfa Haberleri Dedaş Ne Yapmaya Çalışıyor?

Dedaş Ne Yapmaya Çalışıyor?

Türkiye genelinde devlet sorumluluğundan alınarak özelleştiriln DEDAŞ ne yapmaya çalışıyor? Son zamanlarda haksız enerji kesintilerine yönelen DEDAŞ her kesimden tepki toplamaya devam ederken hükümetin bu konuda sesizliği halen sürüyor.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2015 Perşembe 13:04
Dedaş Ne Yapmaya Çalışıyor?

  Özellikle 2014 yılında büyük bir yaptırıma giren DEDAŞ faturalara yüksek mevla eklediği yetmezmiş gibi şimdide direk olarak elektirikleri kesmeye başladı.Şanlıurfa’da da kış mevsimi ile enerji kesintisi yaşatan DEDAŞ, yine Şanlıurfa’da çiftçileri mağdur ederek ürün rekoltesinin düşüşüne neden oldu.

 Sık sık kesilen enerjilerin yanı sıra şimdi de bir çok ilde ve ilçelerde belediyelerin dahi enerjisini kesen DEDAŞ bu yaptırımından vazgeçmez iken Hükümet ise halen sesizliğini sürdürüyor.

 Türkiye’de kayıp kaçak oranından dolayı özelleştirmeye giden DEDAŞ’ta her ne hikmet ise hiçbir bürokrat ve siyasi bu konuda girişim sergileyemiyor.

Yine son olarak Diyarbakır Büyükşehir belediyesinin elektiriklerini kesen DEDAŞ’a sert tepki gösteren Belediye yetkilileri DEDAŞ Binası önünde kanalizasyon çalışması gerekçesiyle hendek kazdı.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık