Ana Sayfa Urfa Haberleri DEDAŞ’TAN ÇİFTÇİLERE SON GÜN UYARISI

DEDAŞ’TAN ÇİFTÇİLERE SON GÜN UYARISI

ŞANLIURFA’da, Dicle Elektrik Dağıtım tarafından, tarımsal sulamada kullanılan elektriği kayıt altına almak için başlatılan sayaç takma kampanyası yarın sona eriyor.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2016 Pazartesi 16:23
DEDAŞ’TAN ÇİFTÇİLERE SON GÜN UYARISI

Tarımsal sulamada kullanılan elektriğin kayıt altına alınması için DEDAŞ tarafından başlatılan sayaç takma kampanyası sona eriyor. Bölgedeki çiftçileri kampanya hakkında bilgilendiren DEDAŞ yetkilileri tarafından çiftçilere son gün uyarısı yapıldı.

Dicle Elektrik Kurumsal İlişkiler Başkanı Neşet Demirbağ, Viranşehirli ilçesinde çiftçilerle bir araya gelerek yapılan kampanya hakkında bilgi verdi. Yarın sona erecek olan kampanyadan tüm çiftçilerin faydalanması gerektiğini ifade eden Demirbağ, şunları söyledi:

"Kurumumuz tarafından Tarımsal sulamada enerji kullanan çiftçilere yönelik kampanya başlattık. Uygulamaya koyduğumuz bu kampanyayı çiftçilerimizin ayağına kadar giderek anlattık ve birçok çiftçi bu kampanyayı olumlu karşıladı. Bu kampanya kapsamında bir kere sudan tasarruf edilecek. Ayrıca ihtiyaç kadar kullanılıp israf edilmediğinden dolayı enerji çekişi azalacak. Buna bağlı gerilim dalgalanmaları yaşanmayacak, dalgalanmaların yol açtığı arızalar görülmeyecek. En önemlisi de enerji kalitesi artacak ve çiftçilerimizin geçmiş yıllarda dalgalanmalardan dolayı yanan dalgıç pompaları artık yanmayacaktır. Pamuk, mısır ve buğdayda dönüm başı ücret alınacaktır. Çiftçilerin dönüm başına ödemeden faydalanabilmesi için sayaç takmaları ön şarttır. Dönüm başına ücretler 100 dönüm üzerinden, pamukta 20 bin, mısırda 11 bin, buğdayda ise 5 bin lira olarak belirlendi. Ayrıca, tarımsal sulama yapan çiftçilerimizin ÇKS müracaatı yapabilmeleri için sayaç taktırması, elektrik abonesi olması gerekmektedir. Uygulama, Bakanlar Kurulu kararı gereğidir. Bu nedenle çiftçilerimizin, kendilerinden hiçbir bedel alınmadan bütün masrafı şirketimize ait olmak üzere 31 Mayıs’a kadar sayaç takılmasına müsaade etmeleri önem arz etmektedir. Aksi takdirde sayaç taktırmayan çiftçilerimizin enerjisi süresiz olarak kesilecektir. Çiftçilerimizin mağduriyet yaşamaması için sayaç takılmasına yönelik şirketimize müracaat etmelerini bekliyoruz."

DHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star