Ana Sayfa Urfa Haberleri DEDAŞ'TAN PERSONELİNE İLK YARDIM KURSU

DEDAŞ'TAN PERSONELİNE İLK YARDIM KURSU

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Şanlıurfa İl Müdürlüğü, bünyesinde çalışan 70 personele İlk Yardım Kursu düzenledi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2014 Salı 04:11
DEDAŞ'TAN PERSONELİNE İLK YARDIM KURSU

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Şanlıurfa İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan 70 personel ilk yardım kursu gördü.

Özelleştirme sonrasında vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarını yoğunlaştıran DEDAŞ, iş güvenliği ve eğitimi konularına da büyük önem veriyor. Çalışanların iş güvenliğini ön planda tutan DEDAŞ,Sağlık Bakanlığı'nın 2459 sayılı yönetmenliği kapsamında 70 personelini temel ilk yardım eğitiminden geçirdi. DEDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitimde, kalp krizi, elektrik çarpmaları, yüksekten düşme, trafik kazaları ve her türlü travma konusunda personele uygulamalı eğitim verildi. İlk yardım eğitmenleri, acil bir durumda yapılması gerekenler ve uygulanması gereken teknikler konusunda bilgi verdi. Eğitmenler, uygulamanın diğer kurumlara örnek teşkil etmesi gerektiğini vurguladı. DEDAŞ Şanlıurfa İş Güvenliği Uzmanı Fatma Tarhan ise, personelin son derece ağır ve tehlikeli bir işte çalıştığını belirterek "DEDAŞ olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için yoğun ve zor şartlarda çalışan bir kurumuz. Özellikle sahada çalışan ekiplerimiz ağır ve tehlikeli bir göreve sahipler. İş riskini azaltmak için her türlü tedbiri alıyoruz ve eğitimler veriyoruz" diye konuştu.

İlk yardım eğitimi alan 70 personelin Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan sınava tabi tutulacakları ve başarılı olan çalışanlara Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım sertifikası ve ilk yardım kartı verileceği bildirildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık