Ana Sayfa Sağlık Dehşet Evinde Çocuklara Esaret

Dehşet Evinde Çocuklara Esaret

3 çocuğunun annesini öldürüp gömen Tahsin Kaya'nın, cinayete tanık olan çocukları eve kilitleyip bir hafta boyunca işe gittiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba 10:34
Dehşet Evinde Çocuklara Esaret
Kayseri'de geçen hafta tesadüf eseri çözülen kadın cinayetinin ardından, kadının 3 çocuğunun büyük bir travma yaşadığı ortaya çıktı. 2 yıl önce Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde birlikte yaşadığı Aynur Çeçen'i (31) taciz ettiğini öne sürdüğü iki kuzenini öldüren Tahsin Kaya, Çeçen ve çocuklarıyla birlikte kaybolmuştu. Kayseri Kocasinan Güneşli Mahallesi'nde geçen hafta yol kontrolü yapan jandarma, şüphelendikleri bir kişiyi durdurdu. Kimliğinin sahte olduğunu söyleyen Tahsin Kaya'nın iki cinayetten arandığı belirlendi. Sorguya alınan zanlı, bir hafta önce de birlikte yaşadığı Aynur Çeçen'i öldürdüğünü söyledi. Kıskançlık krizine girerek Çeçen ile tartıştığını söyleyen Kaya'nın ifadesinde, "Akşam evde otururken kıskançlık yüzünden tartışmaya başladık. Kavga şiddetlendi. Bunun üzerine birkaç kez vurdum. Sonra da salonda yere yatırdım. Çocuklar da odadaydı. Başındaki eşarbı çıkarıp eşarpla boğdum. Sonra da bahçeye gömdüm" dediği belirtildi. Jandarma, zanlının Güneşli Mahallesi'ndeki evine gitti. Müstakil evin bahçesinde bir ağacın altında kazı yapıldı. Genç kadının, yaklaşık bir metreye gömülü olan cesedi bulundu.

EN BÜYÜĞÜ 6 YAŞINDA

Cinayeti en ince detaylarına kadar anlatan zanlı, kuzenlerini öldürdükten sonra 3 çocuklarıyla birlikte sürekli kaçtıklarını, bir ay önce Kayseri'ye geldiklerini söyledi. Jandarma eve gittiğinde çiftin, en büyüğü 6 yaşındaki 3 çocuğu bitkin bir şekilde buldu. Kaya, cinayete tanık olan çocuklarını her sabah eve kilitleyip çalışmak üzere inşaatlara gittiğini, akşam geldiğinde de yemek verdiğini söyledi. Anneleri, babaları tarafından gözleri önünde öldürülen çocuklar Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri tarafından koruma altına alındı. Çocuklara psikolojik destek verildiği belirtildi. 3 cinayeti de itiraf eden zanlı ise tutuklandı.

İKİ KUZENİNİ DE ÖLDÜRMÜŞTÜ
Tahsin Kaya iki yıl önce Aynur Çeçen'i taciz ettiklerini öne sürerek iki kuzenini öldürmüştü. Üç çocuklu çiftten o günden beri haber alınamadı. Sahte kimlikle dolaşan Tahsin Kaya jandarma tarafından tesadüfen yakalandığında, Çeçen'i öldürüp kaldıkları evin bahçesine gömdüğünü itiraf etti.(SABAH)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık