Ana Sayfa Urfa Haberleri DEMİRKOL AFFETMEDİ!

DEMİRKOL AFFETMEDİ!

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, belediye içerisinde usulsüzlük yaptığı iddia edilen çalışanı görevden aldı, ardından o çalışan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 18:11
DEMİRKOL AFFETMEDİ!

Haliliye Belediyesi eski Mali Hizmetler Müdür Vekili M.A. döneminde yapılan işlemlere yönelik incelemede, bazı ödemelerde usulsüzlük yapıldığını tespit etti. Yapılan incelemede iş yapılan şirkete aktarılması gereken ödemenin açılan başka bir şirketin hesabına aktarıldığı tespit edildi.


Demirkol parayı istedi
Söz konusu olay üzerine belediye tarafından aranan M.A.’nın ‘eksik evrakların kendisinde olduğu ve evrakları getireceğini söylemesine rağmen’ getirmediği ileri sürülerek, usulsüz aktarıldığı iddia edilen paranın Belediye Başkanı Fevzi Demirkol tarafından iade edilmesi istendiği kaydedildi.


Suç duyurusunda bulundu
Bunun üzerine M.A.’dan, söz konusu hesaplardan paranın iade edilmesini sağladığı ve ‘ben sehven bu hatayı yaptım. Ödemeyi de belediyenin hesaplarına yatırılmasını sağladım. Kamu zararını giderdim’ şeklinde açıklamalarda bulunduğu belirtildi. Tüm bu olanları kabul etmeyen Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, M. A.’nın görevine son vererek, hakkında 14 Ağustos 2015 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

 

 

kaynak: Aziz Çiftçi/Şanlıurfa OLAY

YORUMLAR
  • yorum2016-01-24 15:21:41abdi

    görev verilirken bu şahıs araştırılmadımı... acaba bu göreve getirilmesi için kimse araya girdimi ki..başkan bey bunu konuyu araştırsın.... dikkatli olsun.. hemde...ülkenin milli kaynaklarını kimse yemezsin,,, yiyene de haram olsun...

  • yorum2016-01-24 15:18:43urfalı

    başkanı tebrik ederiz,,, bir de bu olayın müsebbibi şahsın tüm mal varlığı araştırılsın,,, nasıl yaşadığı tespit edilsin,,, acaba lüks mü yaşıyor....aldığı aylık hizmetine endekslensin,,, elindekini nasıl almış almamış bilinir çok kolay,,

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star