Ana Sayfa Urfa Haberleri DEMİRKOL: KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİNİ DENETLEDİ

DEMİRKOL: KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİNİ DENETLEDİ

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçe genelinde bulunan kurban satış ve kesim yerlerini denetledi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 04:45
DEMİRKOL: KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİNİ DENETLEDİ

Kurbanlık satışı yapan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Demirkol, birim müdürlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 Haliliye Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için ilçe genelinde kurban satışı yapan ve aynı zamanda kesim alanlarında apılan çalışmaları denetledi. İlçe genelinde bulunan kurban satış yerlerini ziyaret eden Başkan Demirkol, kurbanlık satıcıları ile de sohbet etti. Alanlardaki son durum hakkında bilgi alan Başkan Demirkol, vatandaşların öneri ve taleplerinin yerine getirilmesi için birim müdürlerine talimat verdi.

 Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Fevzi Demirkol yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Halkımızın Kurban Bayramını rahat huzurlu bir şekilde geçirmelerini, gerek hayvan yetiştiricilerimiz, gerek kurban ihtiyacı olan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, bu ihtiyacını temin etmek için kurban kesim alanlarını ve satış alanlarını hususunda düzenlemeler yapıyoruz. Bu düzenlemeleri de bugün sabah mahallinde yerinde gezme görme inceleme imkanı bulduk. Kurban satış alanlarının çevre kirliliği yaratmaması için Temizlik İşleri Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri aldılar, zabıtamız gerekli tedbiri alıyor. Hayvan yetiştiricilerimizin rahat bir şekilde, helal bir şekilde kazancını temin etmesi düzenli bir şekilde kazancını temin etmesi için ve kurbanlık ihtiyacı olanlarında belli noktalarda bu ihtiyaçlarını sağlaması için gerekli düzenlemeler yapıyoruz. Bu düzenlemeleri yerinde inceledik. Halkımızın şimdiden Bayramını tebrik ediyorum. Haliliye halkına tüm insanlığa, tüm Müslümanlara her iki cihanda sağlık diliyorum.’’

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık