Ana Sayfa Urfa Haberleri DEMİRKOL, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

DEMİRKOL, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Gap muhtarlar derneği üyeleri ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2014 Salı 13:01
DEMİRKOL, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Demirkol, mahalle muhtarları ile yaptığı toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 30 mahalle muhtarı ile bir araya gelen müdür Demirkol, çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı bireylere ve ailelerine koruyucu, geliştirici, danışmanlık ve sorun çözme odaklı bilgiler verildiğini belirtti.

Demirkol, “Koruyucu Aile Hizmetleri, çocuk için önemi, süreçleri ve verilen destekler hakkında muhtarlarımıza bilgiler verdik. Korunmaya ihtiyacı olan çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamının önemini de vurgulamadan geçemeyeceğim” dedi.

İnsanın olduğu her yerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının çalışanlarının olduğunu belirten Demirkol, birçok ilçe ve mahallede aile içi eğitim verdik. Bunun yanında Kobani’den Suruç’a gelen Suriyeli misafirlerimize başta psiko-sosyal destek olmak üzere birçok konuda yardımcı olduklarını belirtti.

Demirkol, Kent merkezi ve ilçelerde 10 bin 26 engelli vatandaşımıza evde bakım adı altında 8 milyon TL’nin dağıtıldığını söyledi.

Nüfusu 50 bini aşan ilçelerde de sosyal hizmet merkezi kurduklarını ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını daha hızlı bir şekilde hal etmeleri için Ceylanpınar, Siverek, Karaköprü, Eyyubiye, Harran, Suruç gibi büyük ilçelerimizde Şanlıurfa Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı sosyal hizmet merkezi açtıklarını ifade etti.

Toplantıya katılan muhtarlar ise, bu tür tanıtıcı eğitimlerin yararlı olduğunu, değişen ve gelişen sosyal hizmetler hakkında bilgi edindiklerini söylediler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık