Ana Sayfa Siyaset Demirtaş : Kaldır Barajı Sandıkta Görüşelim

Demirtaş : Kaldır Barajı Sandıkta Görüşelim

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında İmralı süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2013 Salı 13:53
Demirtaş : Kaldır Barajı Sandıkta Görüşelim

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında İmralı süreci hakkında açıklamalarda bulundu."Roboski bizim namus meselemiz. Çözülmeden süreç işlemez" ifadesini kullanan Demirtaş" O taraf Kürdistan bu taraf Kürdistan. Nerde sinir ihlali" diye konuştu. Siyasi baskılardan şikâyet eden Demirtaş," Bir tek BDP'li hapiste kaldığı sürece süreç işlemez. Bir tek siyasetçi içeride kaldığı sürece bu süreç artık işlemez."

"Buradan tüm barışseverlere çağrı yapıyorum, hükümet süreci tıkamak üzeredir" dedi. Ak Parti'nin Sincan ve Kazlıçeşme'de yaptığı mitinglere de atıfta bulunan Demirtaş, "Senin miting alanına gelen insan kadar insan cezaevine girip çıktı, utanmıyor musun?" dedi. Demirtaş, "Madem dış güçler var, faiz lobisi var! O zaman mitingi neden Ankara'da yapıyorsun? Gitsene wWashington'a. Orada toplasana milyonu" diye konuştu. BDP lideri Başbakan'ın mitinglerde kullandığı "Teröristbaşı" ifadesine de değindiği konuşmada, "Sayın Öcalan'la müzakere yapıyorsun sonra TV'lere çıkıp terörist başı diyorsun. Sen nesin o zaman?" dedi.


"KALDIR BARAJI, SANDIKTA GÖRÜŞELİM..."

Demirtaş, seçim barajının kaldırılmasını da istediği konuşmasında, Başbakan'a hitaben "Sandıkta görüşelim. Kaldır barajı görüşelim. Partimiz üzerinde baskı yapıyor, hazine yardımı alıyorsun. Çocuk mu kandırıyorsun?" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star