Ana Sayfa Siyaset DEMİRTAŞ: ÇOK ÜZGÜNÜZ

DEMİRTAŞ: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Selahattin Demirtaş, ''Her şeyden önce çok üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Yaşamını yitiren gençlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum'' dedi.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2011 Perşembe 20:25
DEMİRTAŞ: ÇOK ÜZGÜNÜZ
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Grup Başkanı Selahattin Demirtaş, DTK sonuç bildirgesinin açıklanmasından önce gazetecilerin Silvan İlçesi'ndeki çatışma ile ilgili sorularını yanıtlarken, olayı basından duyduklarını ve yaşanan çatışmada 13 askerin hayatını kaybettiğini, yaralıların olduğunu öğrendiklerini kaydetti.

 

Demirtaş, şöyle dedi: ''Herşeyden önce çok üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Yaşamını yitiren gençlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye'de bugüne kadar bu mesele yüzünden, Kürt sorunu yüzünden yaşanan çatışmalarda yitirdiğimiz her genç Türkiye'nin değeridir. Ortak paydasıdır, ortak acısıdır. Siyasetin çözüm bulmaması, siyasetin cesaretsizliğinin bedelini bugün gençler ödüyorlar. Çok acı bir durumdur. Bütün bu olup bitenler de, Türkiye'de siyaset kanallarının çözüm üretmek yerine siyaset kanallarının çözüm üretmek yerine, siyaset kanallarını tıkayarak, siyaset kanallarını çözümsüzlüğe iterek, çözümsüzlük politikalarını üreten başta siyasetçiler sorumludur. Umut ediyorum bu son acı olur."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star