Ana Sayfa Güncel DEMİRTAŞ: ERDOĞAN BENİ HAPSE ATTIRDIĞINA PİŞMAN OLACAK

DEMİRTAŞ: ERDOĞAN BENİ HAPSE ATTIRDIĞINA PİŞMAN OLACAK

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Hapse girersem orada barış için çalışmaya ve HDP’nin mesajını yaymaya devam edeceğim. Erdoğan beni hapse attırdığına pişman olacak ve beni hapisten çıkarmak için elinden gelen her şeyi yapacak” dedi.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2016 Salı 13:42
DEMİRTAŞ: ERDOĞAN BENİ HAPSE ATTIRDIĞINA PİŞMAN OLACAK

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Britanya’da yayınlanan The Guardian gazetesine konuştu.

Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik önerinin Cumhurbaşkanı Receep Tayyip Erdoğan’ın muhalefeti hedef almaya yönelik bir hamlesi olduğunu ve bu durumun halihazırda kutuplaşmış ülkede tansiyonu daha da yükselteceğini söyledi.

“Hapisteyken çok daha etkili olacağım”

Tasarının mecliste kabul edilmesi halinde zaten zorlukla işleyen demokratik kanalların tamamen tıkanacağını ifade eden Demirtaş, şunları söyledi:

“Hapse girersem orada barış için çalışmaya ve HDP’nin mesajını yaymaya devam edeceğim. Erdoğan beni hapse attırdığına pişman olacak ve beni hapisten çıkarmak için elinden gelen her şeyi yapacak. Çünkü biliyorum ki hapisteyken çok daha etkili olacağım.”

“Şiddeti arttıracak”

Dokunulmazlıkların kaldırılması ve HDP’li vekillerin tutuklanması halinde, HDP’yi destekleyenlerin demokratik siyasete olan inancını yitireceğini söyleyen Demirtaş, insanların sesini duyurmak için başka yollar arayacağını ve bu durumun şiddeti arttıracağını ifade etti.

kaynak:imctv

YORUMLAR
  • yorum2016-05-17 15:27:21ahmet

    sen hele bi gir hapse hayırlısı ile hapis yetmez birde seni idam etse ne güzel olur yemin ederim kurban keserim

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star