Ana Sayfa Türkiye DEMİRTAŞ: MHP, AKP’YE DESTEĞİNİ ÖRTME ÇABASINDA

DEMİRTAŞ: MHP, AKP’YE DESTEĞİNİ ÖRTME ÇABASINDA

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, MHP’nin HDP karşıtlığının neredeyse düşmanlık boyutuna ulaştığını belirterek, MHP’nin AK Parti’ye sunduğu desteği örtme çabasında olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2015 Çarşamba 06:54
DEMİRTAŞ: MHP, AKP’YE DESTEĞİNİ ÖRTME ÇABASINDA

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin genel merkezinde Birleşmiş Milletler (BM) Mukim Koordinatörü Kamal Malhotra ile görüştü.

Görüşme sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Demirtaş şunları söyledi:

“Henüz grubumuzda başka adayı destekleme tartışması olmadı. Vekillerimiz kendi iradeleriyle hareket ediyorlar. MHP’nin seçim akşamının ilk saatlerinden bu yana yürüttüğü HDP karşıtlığı, düşmanlığı politikası AKP’ye sunduğu desteğin üstünü örtme çabasıdır. Bu AKP’nin önünü açma hareketidir.

“HDP karşıtlığı adı altında AKP’siz koalisyon seçeneklerini ortadan kaldırıyorlar. AKP politikalarının Türkiye’de hakim olması için MHP örtülü destek sunuyor. Bunu açıkça AKP için yapıyoruz diyemedikleri için HDP düşmanlığı yapıyorlar. Söyledikleri her şeyin altında AKP sevdası yatıyor.

“Halkın iradesini hiçsizleştiren bir anlayış içinde olmadık. Ucuz bir politika bize yakışmaz. Biz parlamentoda bulunduğumuz her dakika barışı büyütecek politikayı halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz.

“AKP’nin ve HDP’nin adayı son tura kaldığında tavırları ne olacak merak ediyoruz? AKP’nin politikalarına ağır eleştiri yapmış partiler ne yapacak merak ediyoruz? Biz koltuğun bu dönemde AKP’nin olmaması gerektiğini söylüyoruz.

“AKP’nin adayını istemiyorsanız Dengir beyi desteklersiniz. Destekleyerek parlamentoda iyi bir değişikliğe imza atabilirler.”

Kaynak: İmctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık