Ana Sayfa Urfa Haberleri DEMİRTAŞ VE ÖCALAN'IN MESAJI OLAYLARI DURDURDU!

DEMİRTAŞ VE ÖCALAN'IN MESAJI OLAYLARI DURDURDU!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'dan sağduyu çağrısında bulunmasının ardından 2 gündür olayların yaşandığı Şanlıurfa'da sesizlik hakim oldu.Güvenlik ekipleri ise olası bir duruma karşı önlemlerini almayı sürdürdü.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 15:26
DEMİRTAŞ VE ÖCALAN'IN MESAJI OLAYLARI DURDURDU!

Dün akşam saatlerinde Bağlar başı,Eyyübiye,Topçu meydanı bölgelerinde polis ve eylemcilerin çatışmasının izleri bu akşam silindiği görüldü.Ortalığın savaş alanına döndüğü bölgeler adeta hayalet şehre döndürürken Demirtaş ve Öcalan'ın çağrısı sağ duyuyu getirdiği görüldü.

 

Akşam saatlerinde Diyarbakır'da bir toplantı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş burada Abdullah Öcalan ile görüşmesini aktararak sağduyu çağrısında bulunmuştu.Yapılan açıklamanın ardından hemen hemen bir çok ilde sesizlik hakim olurken Güvenlik güçleride il ve ilçelerde önlem almayı sürdürdü.

Öte yandan, Şiddet çağrısında bulunmadıklarını provokatörlerin devreye girdiğini belirten HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş "Şiddet şu saatten itibaren durmalıdır. Bunu önleyebilmenin yolu işte iradeyle, disiplinle hareket etmekten geçer. Arkadaşlarımız kurumlarımızın ortak yaklaşımını dikkate almalıdır. Şunu da altını çizerek belirtmek istiyorum, dün gece itibariyle bizler sayın Öcalan ile kısa bir mesaj bağlantısı kurma imkanı bulduk. Kendisiyle bu katliam tehlikesine karşı diyalog ve müzakereyi hızlandırma yöntemini bütün taraflara telkin ettiğini, önerdiğini belirtmek istiyoruz" dedi.

"BU SAYIN ÖCALAN'IN DA GÖRÜŞLERİDİR"

Türkiye'de halklar arası bir savaşa da izin vermeyeceğiz. Sizlerle paylaştığım bu düşünceler aynı zamanda dün akşam bize acil bir mesaj gönderen Sayın Öcalan'ın da görüşleridir. Bizler bu provokasyon zeminini ortadan kaldırmak için, bu katliam tehditlerine ve girişimlerine yol vermemek için sorumlu davranacağız. Sayın Öcalan'ın bu önerisine hepimiz daha sorumlu yaklaşacağız, üzerimize düşeni yapacağız

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık