Ana Sayfa Dünya DEMİRTAŞ'A "DAYIM OLUR MUSUN?" DEDİ

DEMİRTAŞ'A "DAYIM OLUR MUSUN?" DEDİ

Atanamayan öğretmenin annesinden Demirtaş'a: Dayım olur musunuz? HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul'da yaptığı ev ziyaretinde, Aynur Emir adlı annenin, 'Benim kızım kime gidebilir. Dayımız yok ki bizim. Benim dayım olur musunuz?' sorusuyla karşılaştı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 02:38
DEMİRTAŞ'A

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Küçükçekmece Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Emir ailesini ziyaret etti. Demirtaş, emekli Aynur Emir ve öğretmen kızı Duygu Emir’in yaşadığı eve giderek bir süre sohbet etti, dertlerini dinledi. Demirtaş, özel bir kurumda Fen Bilgisi öğretmeni olan ve atama bekleyen Duygu Emir’in de sıkıntılarını dinledi.

'BAŞKA DAYIMIZ YOK Kİ BİZİM'

Sohbet sırasında anne Aynur Emir, Demirtaş’a, "Benim kızım kime gidebilir, mahalle bakkalına gidebilir, alt kattaki amcaya gidebilir, muhtara gidebilir. Başka dayımız yok ki bizim, benim dayım olur musunuz?" dedi.

Soruya gülen Demirtaş, "Dayıya ihtiyaç duyulmayan bir ülke yaratalım. Çünkü herkes dayı bulamaz. Ben kızınızın abisi olayım, yoldaşı olayım, kardeşi olayım da, dayısı olmayayım. Dayılık işini bitirelim şu ülkede" yanıtını verdi.

"BÜTÜN BUNLARI BU HALE GETİREN AKP ’DİR NİHAYETİNDE"

Demirtaş, şöyle devam etti:

"Bir hafta sonra ülke seçime gidiyor, seçimin güvenlik içinde yapılması dışında şu anda başka hiçbir talebimiz yok. Halk seçimini, tercihini yapsın. Sonrasında ben Türkiye’nin artık bu tür belalardan rahatlıkla kurtulabileceği bir seçeneğin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Sırıtan bakanın, başbakanın istifasını falan önümüzdeki 1 hafta içinde istemiyoruz. Halk onları zaten tepetaklak aşağıya indirecek. Bundan emin olduğumuz için, öyle istifa falan da etmesinler. Bu suçlarıyla, günahlarıyla birlikte, biz seçimden sonra en etkili soruşturmaların yapılması içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Devlet içerisinden kim destek olmuşsa, göz yummuşsa, vali, emniyet müdürü, istihbaratçı, siyasetçi kim varsa hepsinin yargı karşısına çıkması lazım. Bu ülkede faili meçhul cinayet diye bir şey yoktur. Devlet içerisinden, destek güç almadan hiç kimse bu tür ciddi büyük katliamları yapamaz. Bunlar kaza değil, tesadüfen ortaya çıkan şeyler değil. Ben bunları ifade ederken, devleti yıpratmak için, devleti ortadan kaldırmak için söylemiyorum, bu devlet bizim devletimiz, demokratikleştirmek için eleştiriyoruz. Bütün bunlardan hep birlikte kurtulmak için eleştiriyoruz. Hepimizin devletidir, halkın malıdır, hepimizin ortak malıdır devlet. Kendi devletimiz bizi korumuyor ve topluma ciddi şekilde tehdit oluşturuyorsa biz o devlete siyasetle müdahale etmeliyiz, seçimlerle müdahale etmeliyiz, demokrasi ve özgürlükler ilkesini ülkede hakim kılmak için çaba sarf etmeliyiz. Eleştirimiz bu yöndedir, tabii ki de şu anda siyasi sorumlusu AKP’dir. Bütün bunları bu hale getiren AKP’dir nihayetinde, hesap vermesi gereken de onlardır." KAYNAK(RADİKAL.COM)

YORUMLAR
  • yorum2015-10-26 01:13:22gerçek urfalı

    hala bu adam atıp tutuyorya allah akıl fikir nasip etsin inş

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık