Ana Sayfa Siyaset Demirtaş'tan Eylem Çağrısı: Talimat Beklemeyin

Demirtaş'tan Eylem Çağrısı: Talimat Beklemeyin

Van'da konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkı sokak eylemlerine çağırarak 'Daha önce bin kişiydik, şimdi 10 bin ve 100 bin olarak sokağa çıkacağız. Kimse talimat beklemesin bu faşizme karşı dirensin' dedi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 10:38
Demirtaş'tan Eylem Çağrısı: Talimat Beklemeyin
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari’de partisinin dayanışma yemeğine katıldıktan sonra Yüksekova’ya giderek bir grup BDP’linin kendilerini KCK’lı olarak savcılığa ihbar etmek için düzenlediği yürüyüşe katıldı.

Demirtaş, buradan da karayoluyla Van’a geldi. Burada BDPçadırını ziyaret ederek açıklamalarda bulunan Demirtaş, AK Partinin politikalarını eleştirerek, hükümetin depremde Van’ı silmeye çalıştığını öne sürdü.

Çadırlarda hala depremzedelerin yaşam mücadelesi verdiğini belirten Demirtaş, bir uçak parasıyla Van’a konteyner kent kurulabileceğini ifade etti. (dha)

’TALİMAT BEKLEMEYİN, SOKAKLARI DOLDURUN’
KCK operasyonlarına da değinen Demirtaş, AK Parti’nin herkese diz çöktürme politikası içinde olduğunu ve devlet terörü zihniyetini yarattığını iddia ederek şöyle konuştu:

"AKP kendi terör örgütünü kurmuştur. Son olaylardaİstanbul’da 17 yaşındaki Serap nasıl yakılmıştır. Van’da bankalara molotof nasıl atılmıştır, bunlar daha iyi anlaşılıyor. Bu olaylar yapılıp üzerimize yıkılmaya çalışılıyor. Bakın buradadeprem çalışması yapan belediye başkan yardımcımız bile tutuklanabiliyor. Bu faşizme karşı direnmek hak değil görevdir. Sokağa çıkmamamızı, nefes almamamızı istiyorlar. Tüm imkanlarımızla direneceğiz. Sokağa daha önce bin kişiyle çıkıyorduk. Şimdi 10 bin 100 bin kişiyle çıkacağız. 15 şubat, 8 mart ve 21 mart’ta alanlarda olacağız. Bedeli ne olursa olsun özgürlük için değer. Psikolojik savaşa yenilmeyeceğiz. Biz özgür olmaya kesin karar verdik. Kimseden talimat beklemeyin alanları sokakları doldurun. Önümüzdeki günler zorludur."

Demirtaş, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı da ziyaret ederek ilin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık