Ana Sayfa Güncel DEMİRTAŞ’TAN KOALİSYON AÇIKLAMASI

DEMİRTAŞ’TAN KOALİSYON AÇIKLAMASI

Koalisyon tartışmalarına ilişkin konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Koalisyon görüşmeleri için resmi ve gayri resmi şimdiye kadar bir görüşmemiz olmamıştır, her partiye kapımız açıktır” dedi.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2015 Perşembe 08:40
DEMİRTAŞ’TAN KOALİSYON AÇIKLAMASI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Demirtaş koalisyon tartışmalarına ilişkin konuşarak, “Koalisyon görüşmeleri için resmi ve gayri resmi şimdiye kadar bir görüşmemiz olmamıştır, her partiye kapımız açıktır” dedi.

Demirtaş’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Koalisyon arayışlarında kapımızı çalan herkesle görüşebiliriz”

“Koalisyon görüşmeleri için resmi ve gayri resmi şimdiye kadar bir görüşmemiz olmamıştır, her partiye kapımız açıktır. Sayın Davutoğlu’nun artık seçim öncesi dili ve üslubunu terketmesi lazım. Bu dil seçimde Ak Parti’ye kaybettirmiştir.

“AK Parti ve CHP bizim ilkelerimizi de içine alacak bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek sunarız. Türkiye’nin önünü açacak bir hükümetin çıkacağına inanıyoruz.

“Koalisyon arayışlarına ilişkinde bir savaş ve çatışma hükümeti kurulamayacaktır. Kürt sorunu yoktur, diyenler yok alacaktır. Artık Türkiye’de savaş hükümetleri kurulamaz.

“Koalisyon arayışlarında kapımızı çalan herkesle görüşebiliriz. Biz AKP ile koalisyon kurmayacağız, ama diyelim ki, hükümet kurma görevi bize verildi, AKP’ye gider görüşürüz, bizi desteklemelerini isteriz.

“KCK’nin partimize yönelik düşüncelerini önemsiyoruz”

“Herkes seçim sonrasında görüş ve düşüncelerini dile getiriyor. Köşe yazarları da ne düşüncelerini dile getiriyor. Kürt sorunun da önemli bir aktör olan KCK yetkililerinin partimize yönelik düşüncelerini dile getirmesi önemsiyoruz. Bunları değerli buluyoruz. Ama kendi kararlarımızı yetkili kurullarımızda alırız.

“HDP’ye bizim kitlemize saldırıyorlar”

“Oylarımızı yükselttiğimiz bütün bölgelerde herkese yönelik daha kucaklayıcı ve mütevazi olacağız. Ama bizi katil olarak suçlayan dili kabul edemeyiz.

“Biri bunlara parmağını dokundursa kim yaptığına bakmadan HDP’ye bizim kitlemize saldırıyorlar. İstihbarat örgütleri de bu işi çözmez, o yüzden onlara saldırtıp bizim üzerimize salıyorlar.”

kaynak:imctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Tipioğlu annesini kaybetti.

Tipioğlu annesini kaybetti.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık