Ana Sayfa Siyaset DENGİR MİR FIRAT: “AK PARTİ BÖLÜNECEK”

DENGİR MİR FIRAT: “AK PARTİ BÖLÜNECEK”

Ak Partinin Kurucularından Olan Bu Seçimlerde İse Hdp’den Milletvekili Seçilen Dengir Mir Fırat, Bugün Önemli Bir Konu Hakkında Görüş Belirtti. Dırat, Ak Partiye Alternatif Bir Partinin Çıkacağını Söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2015 Çarşamba 20:27
DENGİR MİR FIRAT: “AK PARTİ BÖLÜNECEK”

Cumhuriyet Gazetesinden Abidin Yağmur'a Açıklamalar Yapan Hdp Mersin Milletvekili Dengir Mir Fırat, Gündemi Etkileyecek Önemli Bir Konuda Öngörüsü Belirti. Fırat Ak Partinin Bölünebileceğini Ve Yeni Bir Partinin Kurulabileceğini Söyledi.

2001'de kuruluşta yer alan kadroların hiçbiri şu an yok diyen Denigir mir Fırat,  3 dönem maddesi gerekçesiyle tasfiye edildiler. Dolayısıyla yeni bir parti, AK Parti'nin çıraklık dönemine benzer bir parti kurulacaktır diye düşünüyorum. O zaman daha renkli bir seçim olacak. Çünkü yeni parti AK Parti tabanından oy alacaktır ve AK Parti ana muhalefet konumuna gelecektir." Dedi.

Koalisyon hakkında da konuşan Fırat, koalisyona girmeyeceklerini, ama yeni anayasa ve çözüm sürecine destek vereceklerini dile getirdi. Fırat,  "AKP'nin MHP ile koalisyon yapacağı konusundaki görüş belirttiklerine vurgu yaptı.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star