Ana Sayfa Urfa Haberleri Deniz Feneri Derneği "Saldırıları lanetliyoruz"

Deniz Feneri Derneği "Saldırıları lanetliyoruz"

DENİZ FENERİNE YAPILAN ALÇAKÇA SALDIRILARI VE İFTİRALARI LANETLİYORUZ

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2011 Perşembe 00:09
Deniz Feneri Derneği
Deniz Feneri Derneğinden yapılan yazılı açıklamada:

Hürriyet Gazetesi’nin 29.08.2011 tarihli nüshasında, Nurettin Kurt ismiyle çıkan ‘Deniz Feneri’nde 1.4 milyon Euro açık yazışması önemli kanıt oldu’ başlıklı haberde, Deniz Feneri Derneği açık bir iftira ve saldırıya daha maruz kalmıştır.
 
Hürriyet Gazetesinin 29.08.2011 tarihli nüshasında, Nurettin Kurt imzasıyla çıkan haberde;
Almanya Deniz Feneri E.V. ile ilgili soruşturma kapsamında yapılan aramalarda zapt olunan hard disk üzerinde yapılan incelemelerde,
“Almanya ile Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği’nin bire bir örtüşen gayri resmi muhasebe kayıtlarının ortaya çıktığı”


ayrıca,

“Almanya Deniz Feneri e.V. yöneticileri tarafından, Türkiye Deniz Feneri Derneği yöneticilerine gönderilen belgede,  “1 milyon 463 bin Euro’luk açığımız var. Bize acele belge gönderin”  notu bulunduğu iddialarına yer verilmiştir.

Hürriyet Gazetesinde yayınlanan söz konusu bu iki iddia, Deniz Feneri Derneği’ne yapılmış tamamıyla gerçek dışı, haksız, mesnetsiz ve alçakça bir iftiradır.

Bu haberi yazan Nurettin Kurt isimli şahıs ve haberi yayınlayan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü, açık iftiradan ibaret gerçek dışı bu haberi gazetenin ilk çıkacak nüshasında derhal düzeltmelerini ihtar ediyoruz. Yalan haberin düzeltilmemesi veya yazıda yer alan iddiaların delilinin ortaya konmaması halinde haberi yapan şahıs ve Hürriyet Gazetesinde sorumluluk makamındaki herkesi lanetleyeceğimizi; her türlü yasal haklarımızı kullanarak hayırseverlerimiz adına bu çirkin saldırının arkasını bırakmayacağımızı kamuoyunun bilgilerine saygı ile sunuyoruz

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star