Ana Sayfa Urfa Haberleri Deniz Feneri'nden Suriye'ye 7 Tır Gıda Yardımı

Deniz Feneri'nden Suriye'ye 7 Tır Gıda Yardımı

Deniz Feneri'nin Suriye'ye 7 tır gıda ve temizlik malzemesi yardımı ulaştıracağı bildirildi.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2013 Perşembe 11:43
Deniz Feneri'nden Suriye'ye 7 Tır Gıda Yardımı

Alınan bilgiye göre, Ramazan'da,"100 bin aileye gıda" hedefiyle yola çıkan Deniz Feneri, Suriye içindeki ihtiyaç sahiplerine de yardımlar ulaştırıyor.

Deniz Feneri yardım konvoyu Kilis'in Öncüpınar, Gaziantep'in Karkamış, Hatay'ınYayladağı, Hatay'ın Cilvegözü sınır kapılarından içeri giriş yapıyor. Dün Suriyetarafına geçmeye başlayan yardım konvoyunun girişi bugün de sürüyor.

Her birinde 600 aile için hazırlanmış yardım malzemesi bulunan toplam 4 bin 200 aile için yardım taşıyan 7 TIR'ın Suriye içine girişi yarın tamamlanmış olacak.

7 TIR'lık yardım konvoyunda gıda ve temizlik malzemesi bulunuyor. Her aileye 2 koli gıda ve 1 koli temizlik malzemesi yardımı verilecek. Her aileye ulaştırılan iki koli gıda, iki aylık erzak ihtiyacını karşılayacak nitelikte.

Deniz Feneri ayrıca Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Hatay'da kamplar dışında kalan 10 bin Suriyeli mülteciye de gıda yardımı dağıtımlarını sürdürüyor.

Derneğin Suriyeli misafirler için Kilis'te kurmakta olduğu ve 103 afet evinden oluşacak. Deniz Feneri Mahallesinin hazırlıkları da devam ediyor.

Deniz Feneri'nin şu ana kadar Türkiye'deki Suriyeli muhacirler ve Suriye içindeki mağdurlar için yaptığı yardımların tutarı 16 Milyon Lirayı aştı. Deniz Feneri, tüm hayırseverleri Suriyeli kardeşleri için yardım seferberliğine davet ediyor.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star