Ana Sayfa Güncel Denizli'de Urfa'lı Tarım İşçilerine Saldırdılar

Denizli'de Urfa'lı Tarım İşçilerine Saldırdılar

Denizli'nin Çal ilçesinde, Şanlıurfalı mevsimlik işçilerine 200 kişilik grup saldırdı.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2016 Perşembe 06:30
Denizli'de Urfa'lı Tarım İşçilerine Saldırdılar

DENİZLİ’nin Çal İlçesi’nde yol yapımında çalışan greyder operatörü ile Şanlıurfalı mevsimlik işçiler arasında yol verme yüzünden çıkan kavgada ortalık savaş alanına döndü. İlçede toplanan 200 kişilik grup ile iki minibüsteki mevsimlik işçiler arasında çıkan olayları önlemek için güvenlik güçleri havaya ateş açtı. Olaylar sırasında jandarmalardan yaralananlar oldu, 6 kişi gözaltına alındı.

Olay, dün saat 16.00 sıralarında, Sazak Mahallesi’nde meydana geldi. Minibüslerdeki Şanlıurfalı mevsimlik tarım işçileriyle, yol yapımında görev yapan Büyükşehir Belediyesi çalışanı greyder operatörü arasında, yol verme yüzünden tartışma çıktı. Greyder operatörü, uzaklaşmak amacıyla Çal ilçe merkezine gitmeye çalışırken, mevsimlik işçiler, iki minibüs ve bir motosikletle greyder operatörünü takip eti. İlçe girişinde greyderin önünü kesen Şanlıurfalı işçiler operatöre saldırınca önce çevredekiler, sonra ilçe merkezinde toplanan 200 kişilik grup müdahale etti ve arbede çıktı.

Kavgayı önlemede polis yetersiz kalınca jandarmadan yardım istendi. Gelen jandarmaekibiyle de mevsimlik işçiler arasında arbede çıktı. İlçede toplanan grubun da işçilerin üzerine yürümesiyle ortalık bir anda savaş alanına döndü. Polis ve jandarma kavgayı önlemek için havaya ateş açtı. Jandarma olaylara karışan 6 kişiyi gözaltına alırken, mevsimlik işçilerin çoğunun minibüslere binip ilçeden ayrılmasıyla olaylar yatıştı.

Polis ve jandarma ekipleri ilçe merkezinde güvenlik önlemlerini artırdı.

 

 

YORUMLAR
 • yorum2016-07-15 06:10:00urfalı ali

  verin verin akp iyidir fakıbaba dedi zaten mevsimlik işçiler onurumuzdur devam edin urfalılara herşey müstehaktır

 • yorum2016-07-15 05:42:12Osman ŞENYAŞAR

  Mazlum ve mağdur olan insanlarımıza yapalın bu kabul edilemez zülmü şiddetle kınıyorum

 • yorum2016-07-15 05:31:04Osman ŞENYAŞAR

  Yılladır inşaat işçiliği yapan ve mevsimlik işçi olarak tarlalarda çalışan Kürtler, bir kez daha ırkçı linç girişimlerinin hedefinde. Son günlerde Kürtlerin yaşadıkları semtler ırkçı gruplar tarafından hedef alınırken, Erzurum, Eskişehir, Antalya, Ankara ve Bolu gibi illerde Kürt işçilere yönelik saldırılar yaşandı ve binlerce Kürt emekçi ücretlerini alamadan çalıştıkları şehirleri terk etmek zorunda kaldı. Lanetliyorum

 • yorum2016-07-14 10:19:04jolklkl

  fakıbab sağolsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık