Ana Sayfa Sağlık Denktaş'ın Durumu Kritik

Denktaş'ın Durumu Kritik

KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın durumunun kritik olduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2011 Perşembe 03:07
Denktaş'ın Durumu Kritik
KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı olan Rauf Denktaş'ın Doktoru Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Denktaş'ın bilincinin kapalı olduğunu ve yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildiğini söyledi.

Türkiye'de gördüğü tedavinin ardından dün akşam saatlerinde KKTC'ye getirilen Denktaş'ın sağlık durumunun ciddi olduğu aktarıldı. Denktaş'ın Doktoru Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Kurucu Cumhurbaşkanı'nın kalp ve akciğer yetmezliği olduğunu kaydetti. Özmenoğlu, "Gereken her türlü tıbbi destek devam ediyor. Hastamızın bilinci kapalı. Şu anki sağlık durumu ciddiyetini koruyor. " dedi.

GATA'dan dün akşam saatlerinde Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)'ne getirilen Denktaş'ın buraya indikten sonra bu problemin baş gösterdiğini dile getiren Özmenoğlu, "Bugün çekilen tomografilerde kanamayla ilgili herhangi bir artış görülmediği gözlemlendi. Solunum ve kalp yetmezliği sorunu daha önceden de vardı. Bu ciddiyetin solunum ve akciğer yetmezliğinden kaynakladığını söyleyebiliriz. " ifadelerine yer verdi.

Denktaş'ın sözel uyarılara cevap verdiğini ancak durumunu kritik olduğu anlatan Özmenoğlu, en az 48 saat beklemek gerekir. Bu tür hastalarımızın hayata dönme şansı vardır. O nedenle 72 saat sonra kesin netlik kazanır. " şeklinde konuştu.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık