Ana Sayfa Türkiye Depremzedelere Moral

Depremzedelere Moral

Çevre ve Şehircilik Bakanı, depremzede köylülere gelecek yıl hazır olacak şekilde ev yapılacağı müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2011 Salı 11:37
Depremzedelere Moral
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Van'daki depremzedeler için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yeni konutlar yapılacağını söyledi.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Arınç, gazetecilerin Van'daki depremzedelere TOKİ'nin yeni konutlar yapıp yapmayacağı yönündeki sorusuna şu cevabı verdi:

"Yeni konutlar oluşturulacak. Erciş ve ilçeleri için Elazığ örneğini uygulayacağız. Elazığ'da nasıl yerine getirdiyse burada da mutlaka yapacaktır. Bitmeye hazır başka TOKİ konutları var. Van merkezde 50, Erciş'te bir sendikanın TOKİ ile anlaşarak yaptırdığı 300 dairenin bitmek üzere olduğu söylendi. Depremzedelerin bu konutlara yerleşmesini istiyoruz. Ondan sonraki dönemde TOKİ Erciş'i yeniden inşa etmek üzere çalışmalarına başlayacak."

Van'daki deprem sonrası merkeze bağlı köyleri gezen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, depremzede köylülere gelecek yıl hazır olacak şekilde ev yapılacağı müjdesini verdi.

Van'da dün meydana gelen depremin ardından incelemelerde bulunmak üzere Van'a gelen Bakan Bayraktar, ilk olarak merkeze bağlı Alaköy'e geçti.

Burada incelemede bulunan Bakan Bayraktar, daha sonra köylülerin sorunlarını dinledi.

Buradan ayrılan Bayraktar ve beraberindeki heyet, daha sonra Ağartı, Dağönü, Güveçli ve Gedikbulak köylerine geçerek buralarda depremde yaşamını yitiren vatandaşların ailelerine baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Ziyaret ettiği köylerde vatandaşlara kışı geçirebilecekleri özelliğe sahip konteyner dağıtılacağını bildiren Bakan Bayraktar, en geç gelecek yıl içerisinde evini kaybeden vatandaşların evlerine kavuşacağı müjdesini verdi.

Bakan Bayraktar'ın köy ziyaretlerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, AK Parti Van Milletvekilleri Mustafa Bilici, Burhan Kayatürk, TOKİ Genel Müdürü Haluk Karabey, partililer ve bazı kurum müdürleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star