Ana Sayfa Urfa Haberleri Derman Abi Başvurusunu Yaptı

Derman Abi Başvurusunu Yaptı

Şanlıurfada halk arasında "Derman Abi" olarak bilinen araştırmacı yazar Ömer Faruk UÇKAN yoğun bir kalabalık ile AK Parti il başkanına başvurusunu milletvekilliği aday adaylık başvurusunu yaptı.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2011 Pazar 18:20
Derman Abi Başvurusunu Yaptı

Şanlıurfada halk arasında "Derman Abi" olarak bilinen araştırmacı yazar Ömer Faruk UÇKAN  milletvekili aday adaylığı başvurusu esnasında ilk iş olarak Şanlıurfa Belediye Meclisi Bağımsız Encümeni Eczacı Neşet Uçkan'da AK Parti saflarına kazandırdı.


Konu ile ilgili Urfa Haber’e bir açıklama yapan Ömer Faruk Uçkan “ Şanlıurfa’mız Türkiye’mizin güzide şehirlerinden biridir Sayın Başbakanımız da Şanlıurfa’ya büyük önem vermektedir bunun için Şanlıurfa’mıza yakışır adayların belirleneceği inanıyorum tüm aday adaylarına başarılar dilerim” dedi. 


 

ÖMER FARUK UÇKAN KİMDİR?

1978 Şanlıurfa doğumlu olan Ömer Faruk UÇKAN, ilk ve ortaöğrenimini Şanlıurfa’da Fırat Koleji ve Şanlıurfa Lisesi’nde tamamladı. Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.


Mezun olduktan sonra askerlik görevini Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde tamamladı. Askerlikten sonra memleketi Şanlıurfa’da vekil öğretmenliğe başladı. İyi bir eğitimin, maddi sıkıntılardan kurtulmakla mümkün olacağına inanan Uçkan, görevi süresince öğrencilerinin içinde ekonomik durumu kötü olanlara kırtasiye, yakacak ve gıda yardımında bulundu.Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda gönüllü çalışarak, fakir vatandaşların yardımları ivedi olarak almasını sağladı.Şanlıurfa için eğitimin öneminin bilincinde olan Uçkan, şu an itibariyle başarılı on üniversite öğrencisine burs vermektedir. İlacın zor bulunduğu yıllardan günümüze kadar, hayırseverlerin getirdiği son kullanma tarihi geçmemiş ilaçları (yaklaşık yirmi yıldır) babasının eczanesinde fakir vatandaşlara ücretsiz ilaç dağıtımını yapmaktadır.Şanlıurfa İlaç Bankası’nın kurucusu olan Uçkan, bu sayede yurt içinde ve yurt dışında birçok yere ilaç sevkinde öncü olmuştur. Yardımları, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta hayranları tarafından kurulan Şanlıurfa’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden 2 binin üzerinde üyesi bulunan “Şanlıurfa’nın Derman Abisi Ömer Faruk Uçkan” isimli grup aracılığıyla sağlamaktadır. Kendisine ulaşan yardımları daha önceden belirlediği Şanlıurfa’daki fakir vatandaşlara ulaştıran Uçkan, Şanlıurfa ilinde birçok sosyal sorumluluk projesinde görev almaktadırÇALIŞMALARI:


1-ŞANLIURFA VAKFI ÜYESİ

2-YOKSULLUKLA MÜCADELE İÇİN İSTİHDAM PROJESİ

3-ŞANLIURFA İLAÇBANK KURUCUSU

5-ŞANLIURFA SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI GÖNÜLLÜ ÜYESİ

6- FİLİSTİNE İLAÇ YARDIMI

7 - KIRGIZİSTANA İLAÇ YARDIMI

8- VAKIF GUREBA HASTANESİNE İLAÇ YADIMI

9- PAKİSTAN DEPREMZEDELERE İLAÇ YARDIMI

10- PAKİSTAN SELZEDELERE İLAÇ YARDIMI

11- ADIYAMAN BELEDİYESİNE İLAÇ YARDIMI

 

GELECEKTE PLANLADIĞIM PROJELER

1- ŞANLIURFA TARİHİ ESERLER MÜZESİ

2- ŞANLIURFA HAYVANAT BAHÇESİ

3- AQUAPARK (SU SPORLARI MERKEZİ)

4- ÇOK KATLI MODERN OTOPARK


5 - İŞ VE İSTİHDAM SAĞLAYACAK YATIRIMLARA ÖNCÜLÜK

 


İletişim Adres:
Ömer Faruk UÇKAN


Ekonomist-Yazar

E-mail: [email protected]Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Web Adresi: www.omerfarukuckan.com.tr

İletişim: 0(414) 31 222 30

Cep tel: 0507 437 35 79

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık