Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Derman Abi, Durmak Bilmiyor

Derman Abi, Durmak Bilmiyor

Şanlıurfada halk arasında "Derman Abi" olarak billinen ekonomist yazar Ömer Faruk Uçkan yaptığı sosyal sorumluluk çalışmalalarına bir yenisini daha ekledi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2011 Pazartesi 21:47
Derman Abi, Durmak Bilmiyor
Uçkan Şanlıurfada Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne kolilerce kitap yardımında bulundu. Konu ile ilgili açıklama yapan Uçkan koliler içersinde çok değerli kitaplar var gençlerin okuması için okulumuzun kütüphanesine katkıda bulundum kitap kampanyamız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde diğer okullarımıza da bu konuda yardım yapacağım gençlerin okuma alışkanlığını arttımak en büyük amacım dediÖMER FARUK UÇKAN KİMDİR?

1978 Şanlıurfa doğumlu olan Ömer Faruk UÇKAN, ilk ve ortaöğrenimini Şanlıurfa’da Fırat Koleji ve Şanlıurfa Lisesi’nde tamamladı. Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra askerlik görevini Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde tamamladı. Askerlikten sonra memleketi Şanlıurfa’da vekil öğretmenliğe başladı. İyi bir eğitimin, maddi sıkıntılardan kurtulmakla mümkün olacağına inanan Uçkan, görevi süresince öğrencilerinin içinde ekonomik durumu kötü olanlara kırtasiye, yakacak ve gıda yardımında bulundu.

Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda gönüllü çalışarak, fakir vatandaşların yardımları ivedi olarak almasını sağladı.

Şanlıurfa için eğitimin öneminin bilincinde olan Uçkan, şu an itibariyle başarılı on üniversite öğrencisine burs vermektedir. İlacın zor bulunduğu yıllardan günümüze kadar, hayırseverlerin getirdiği son kullanma tarihi geçmemiş ilaçları (yaklaşık yirmi yıldır) babasının eczanesinde fakir vatandaşlara ücretsiz ilaç dağıtımını yapmaktadır.

Şanlıurfa İlaç Bankası’nın kurucusu olan Uçkan, bu sayede yurt içinde ve yurt dışında birçok yere ilaç sevkinde öncü olmuştur. Yardımları, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta hayranları tarafından kurulan Şanlıurfa’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden 2 binin üzerinde üyesi bulunan “Şanlıurfa’nın Derman Abisi Ömer Faruk Uçkan” isimli grup aracılığıyla sağlamaktadır. Kendisine ulaşan yardımları daha önceden belirlediği Şanlıurfa’daki fakir vatandaşlara ulaştıran Uçkan, Şanlıurfa ilinde birçok sosyal sorumluluk projesinde görev almaktadır

KENDİ KALEMİ
Biz vatandaşın elinde fazla olan ilaçları toplayıp ihtiyacı olan fakir vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtıyoruz bu sayede ekonomiye kazandırıyoruz sonuçta çöpe atılan ilaç milli servettir.bunun için sizlerde elinizde fazla olan ilaçları şanlıurfada bulunan ismar market üstündeki ilaçbankasına getirebirsiniz
Sosyal sorumluluk projeleri Şanlıurfa için çok önemli sivil toplum girişimleridir bunun için herkes kırtasiye yakacak ve gıda yardımları ulaştırabilir sizin için önemsiz görünen bir kurşun kalem onu satın alacak gücü olmayan fakir bir öğrencinin önünü aydınlatacak meşale olacağını unutmayalım. İnanın gönül ister Şanlıurfa’mızdaki her fakir vatandaşımıza yardım edelim ama kısıtlı imkanlarla çalışıyoruz onun için desteklerinizi bekliyorum.

Saygılarımla…

Ömer Faruk UÇKAN
Ekonomist-Yazar
E-mail: [email protected]
Web Adresi: www.omerfarukuckan.com.tr
İletişim: 0(414) 31 222 30
Cep tel: 0507 437 35 79
ÇALIŞMALARI:

1-ŞANLIURFA VAKFI ÜYESİ
2-YOKSULLUKLA MÜCADELE İÇİN İSTİHDAM PROJESİ
3-ŞANLIURFA İLAÇBANK KURUCUSU
5-ŞANLIURFA SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI GÖNÜLLÜ ÜYESİ
6- FİLİSTİNE İLAÇ YARDIMI
7 - KIRGIZİSTANA İLAÇ YARDIMI
8- VAKIF GUREBA HASTANESİNE İLAÇ YADIMI
9-PAKİSTAN DEPREMZEDELERE İLAÇ YARDIMI
10- PAKİSTAN SELZEDELERE İLAÇ YARDIMI
11- ADIYAMAN BELEDİYESİNE İLAÇ YARDIMI


GELECEKTE PLANLADIĞIM PROJELER

1- ŞANLIURFA TARİHİ ESERLER MÜZESİ
2-ŞANLIURFA HAYVANAT BAHÇESİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık