Ana Sayfa Güncel DERSİMLİ VE ALEVİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

DERSİMLİ VE ALEVİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Ankara’da uğradığı saldırı sonrası Türkiye’yi terk eden Kürd futbolcu Deniz Naki, 'Bir daha dönmem. Ben Dersimliyim ve Aleviyim. Bununla gurur duyuyorum.' dedi.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2014 Perşembe 12:49
DERSİMLİ VE ALEVİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Gençlerbirliği Futbol Kulübü’yle anlaşmasını karşılıklı fesheden 25 yaşındaki Kürd futbolcu Deniz Naki, resmi Facebook sayfasında, 'zorunlu açıklama' başlığı altında bugün yayımladığı yazısında dikkat çeken ifadelere yer verdi.

Açıklamasında Dersimli olmaktan gurur duyduğunu belirten Naki 'Kürd ve Alevi olduğumu söylüyorum. Bundan sıkıntı duymuyorum. Ama bazı kişiler rahatsız oluyor. Her ırka, dine benim saygım var' dedi.

Kendisini bu açıklamayı yapmaya iten şey ise 'ırkçı' olduğunu düşündüğü ve Pazar günü maruz kaldığını söylediği bir saldırı.

Deniz Naki, söz konusu saldırının ardından Türkiye’yi terk etti. Şu anda Almanya’da. Türkiye’ye dönme niyetinin de olmadığını söyledi.

Deniz Naki sosyal medyada lafını sakınmayan, politik görüşlerini dile getirmekten çekinmeyen bir futbolcu.

Facebook hesabında örneğin 'Kobanê’ye özgürlük' yazılı bir resmi paylaştığı ya da Twitter’da 'Kızlarımızı IŞİD’den koruyun' yazısıyla çekilmiş bir fotoğrafı görülüyor.

Naki’nin sol elinde Che Guevara, bir kolunda Kürdçe özgürlük anlamına gelen 'azadi', diğerinde de 'Dersim 62' yazan dövmeleri var.

Özellikle 6 ay kadar önce 'Dersim 62' dövmesi nedeniyle, Kürd ve Alevi kimliğine yönelik hakaretlere maruz kaldığını getirdi.

kaynak:yuksekovahaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star