Ana Sayfa Ekonomi DESTEKLEME BAŞVURULARI 2 NİSAN'DA BİTİYOR

DESTEKLEME BAŞVURULARI 2 NİSAN'DA BİTİYOR

Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çiftçileri destekleme başvurusu işlemlerinde gecikmemeleri konusunda uyardı.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2012 Salı 15:11
DESTEKLEME BAŞVURULARI 2 NİSAN'DA BİTİYOR
İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2011 yılı kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola ve aspir destekleme prim dosyalarının son teslim tarihinin 2 Nisan Pazartesi mesai bitimine kadar olduğu hatırlatıldı. 


Aynı yılın dane mısır destekleme prim dosyalarının ise son teslim tarihinin 30 Nisan Pazartesi olduğu aktarılan açıklamada, söz konusu destekleme dosya müracaatıyla ilgili süre uzatımının olmayacağı kaydedildi. 


Pamuk desteklemelerine geçen yıl 22 bin 175 çiftçinin faydalandığını, bu yıl ise şimdiye kadar 14 bin 859 çiftçinin başvuruda bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 


''Bu bilgiler doğrultusunda ilimiz pamuk üretimi yapan çiftçilerinin yaklaşık yüzde 27'si halen başvurularını yapmamış bulunmaktadır. Yaptığımız incelemede özellikle Akçakale, Siverek, Harran ve Viranşehir ilçelerindeki çiftçilerin çoğunun dosyalarını ilçe müdürlüklerine teslim etmedikleri görülmüştür. Üreticilerin mağdur duruma düşmemeleri için destekleme prim dosyalarının zamanında il ya da ilçe müdürlüklerine mutlaka teslim etmeleri gerekmektedir.'' 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık