Ana Sayfa Güncel DEV YILAN KOYUNLARI TELEF ETTİ

DEV YILAN KOYUNLARI TELEF ETTİ

Nereden geldiği belli olmayan dev yıllan iki koyunu boğarak öldürürken bir koyunu yaraladı. Sürü çobanı ise korkudan bayıldı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma 12:42
DEV YILAN KOYUNLARI TELEF ETTİ

Haber: Hasan Ray

Hilvan ilçesine bağlı Aşağıekece Köyünün Bardaklı mezrasında iki koyun dev bir yılan tarafından telef edildi. Mezra sakinlerinin anlattığına göre oldukça büyük olan yılan iki koyunu yakaladıktan sonra boğarak öldürdü. Bir koyunu da kuyruğundan yaralayan yılan tarladaki ekinlere karışarak kayboldu.

KORKUDAN TARLAYA GİDEMİYORLAR

Yılanı gördüğünde ne yapacağını şaşıran koyun sürüsünün çobanı ve tarlada çalışan sulama işçileri, korkudan tarlaya ve meraya gidemediklerini söyledi. Yılanın çok büyük olduğunu ve korkunç bir görünüme sahip olduğunu söyleyen mezra sakinleri yetkililerin bir bulmalarını istiyor. Mezra sakinleri, Bu yılanın nereden geldiğini bilmediklerini söyledi.

'İKİ KOYUNU BOĞARAK ÖLDÜRDÜ'

Söz konusu yılanın çok büyük olduğunu ve daha önce böyle bir şeye rastlamadıklarını söyleyen köyün sahibi Bekir Çayan, “Bu yılan iki koyunu boğarak öldürdü. Bir koyunu da öldürmeye çalışmış ama koyun yaralı bir şekilde kurtulmuş. Çocuklarımızı köyde serbest dolaşmaları için bırakamıyoruz” dedi.

ÇOBAN KORKUDAN BAYILDI

Yılandan dolayı çok tedirgin olduklarını belirten Bekir Çayan, “Koyun sürüsünün çobanı yılanı gördüğünde bayılıp kalmış. Bu sıradan bir yılan değil, bir koyunu yutabilecek kadar büyük bir yılan buna bir çare bulsunlar. İşçilerim tarlaya gitmeye korkuyorlar. Bu yılan birilerine saldırırsa ne olacak” diye konuştu.

'YETKİLİLER BİZE YARDIMCI OLSUN'

Yetkililere seslenen Bekir Çayan, “Bu konu da bize yardımcı olsunlar. Biz tek başımıza bu sorunu çözemeyiz. Yetkililere haber verdim bana, ‘İtfaiyeye haber’ diyorlar. İtfaiye gelip kırsal alanda yılanı nasıl bulacak. Bu yılan bizim çocuklarımıza saldırırsa ne yapacağız” diyerek yardım istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü resmen iptal oldu

Karaköprü resmen iptal oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık