Ana Sayfa Urfa Haberleri Devlet Hastanesine Yeni Yol

Devlet Hastanesine Yeni Yol

Urfa’nın Viranşehir İlçesinde BDP’li Belediye Yenişehir Mahallesinden devlet hastanesine yeni yol yapım çalışmalarına başladı. Cezaevi caddesinden başlayan yolun önümüzdeki hafta trafiğe açılması bekleniyor.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2013 Cumartesi 03:52
Devlet Hastanesine Yeni Yol

Viranşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. BDP’li Belediye ilçenin güneyine yapılan yeni devlet hastanesine giden vatandaşların yol sıkıntısını gidermek için çalışma başlattı. Hastaneye gitmek için Ceylanpınar yolunu kullanan ve yolda kavşak bulunmaması nedeni ile oldukça uzun bir yol kat etmek zorunda kalan yurttaşların sıkıntılarını gidermek için kolları sıvayan belediye ekipleri Yenişehir Mahallesinde yol çalışması başlattı. Cezaevinde caddesi üzerinde bulunan yoldan direk devlet hastanesine gidilebilmesi için çalışma başlatan Belediye Fen İşleri Ekipleri iş makineleri ile belirlenen güzergahta çalışmalarını başlattı. Viranşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Burun hafta sonu olmasına rağmen çalışma yapılan yere gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Burun burada yaptığı incelemeler sırasında basına açıklamalarda bulundu. Halkın hizmetinde olduklarını tekrar dile getiren Burun, bu amaçla çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Burun : “Halkımız devlet hastanesine gitmek için epey uzun bir yol gidiyordu. Bir de yol üzerinde karayollarının kavşak bırakmaması nedeni ile epey sıkıntı çekiyorlardı. Hastaneden dönüş yerlerinde ise ışık bulunmaması nedeni ile tehlikeli bir durum vardı. Biz de bu durumu çözmek ve halkımızın hastaneden daha iyi faydalanmasını sağlamak amacı ile yeni bir yol yaptık. Yolumuz 2 km’den daha uzun ve 15 metre genişliğinde bir yoldur. Bu hafta sonu ekiplerimiz çalışmaya devam ediyor. en geç önümüzdeki hafta içi yolu trafiğe açıp halkımızın hastaneye daha rahat gitmelerini sağlayacağız.” Diye konuştu.

Gölbaşı Mahallesinde Yeni Yollar Yapıldı

Çalışmalarına ara vermeden devam eden Belediye Fen İşleri Ekipleri ilçenin Gölbaşı Mahallesinde de yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Gölbaşı Mahallesi Paşakonağı Caddesi altından bulunan alana yeni yollar yapılarak Paşakonağı Caddesine bağlandı. Yollar tamamlanarak trafiğe açıldı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık