Ana Sayfa Urfa Haberleri Devlet, Sapıklardan Koruyamadı!

Devlet, Sapıklardan Koruyamadı!

Bir devlet kurumunda kalan 13 yaşındaki bir kız çocuğu Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli üç personelin tecavüzüne uğradıktan sonra yol kenarına atıldı. Skandalın üzeri örtülmek istenirken, tecavüz faillerinin korunmasından edişe ediliyor

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 19:13
Devlet, Sapıklardan Koruyamadı!

Bir devlet kurumunda kalan 13 yaşındaki bir kız çocuğu Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli üç personelin tecavüzüne uğradıktan sonra yol kenarına atıldı. Skandalın üzeri örtülmek istenirken, tecavüz faillerinin korunmasından edişe ediliyor

 

Şanlıurfa’da, bir yurtta kalan 13 yaşındaki bir kız çocuğunun; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli; ikisi sağlık, biri güvenlik personeli olmak üzere üç kişi tarafından orman yoluna kaçırılarak tecavüz edildiği ortaya çıktı.

YETKİLİLER SKANDALLARI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR

İpekyol’un ortaya çıkardığı skandal olay, bir devlet kurumunda kalan ve bu nedenle devletin güvencesi altında sayılan kız çocuğunun başına geldi. Uzun bir süredir devlete emanet edilen bu kimsesiz çocukların başına buna benzer korkunç olayların geldiği öne sürülürken, bir türlü önlem almayan yetkililerin bu olayları gizleyerek ihmalleri sonucu meydana gelen skandalları bu şekilde örtmeye çalıştığı iddia edildi. Daha önce yine Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu, Kadın Sığınma Evi ve Bakım Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan kadın ve çocukların kandırılıp korkunç olaylara alet edildikleri ve burada kendilerine kötü davranıldığı gerekçesiyle kendiliğinden kaçan çocukların olduğu öne sürülüyor.

ORMAN YOLUNA ATILDI

13 yaşındaki kız çocuğunun başına gelen bu tecavüz skandalı, geçen Salı günü yaşandı. Kamuoyundan özellikle saklanan bu korkunç olay, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan üç personel tarafından gerçekleştirildi. İddiaya göre, güvenlik görevlisi B.T. ile başka illerden gelerek burada görev yapan sağlık memurları H.A. ile ismi öğrenilemeyen bir kişi; daha önce tespit ettikleri Karaköprü’deki Bakım Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 13 yaşındaki K. isimli kız çocuğunu, geçen Salı günü öğlen saatlerinde bir araca zorla bindirip orman yakınlarına kaçırdı. Burada kendilerine karşı koymak isteyen küçük kızı darp da eden bu şahıslar, kıza zorla tecavüz etti. Talihsiz kız, vücudunun çeşitli yerleri yaralı ve elbisesi yırtık bir şekilde, geldikleri araçla orman yoluna atıldı. Civarda oturan bir vatandaşın küçük kızı fark etmesi üzerine, durum güvenlik ve sağlık birimlerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri küçük kızı Harran Üniversitesi (HRÜ) Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Bir süre burada tedavi gören küçük kız, alınan ifadesinin ardından tekrar Bakım Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Küçük kızın ifadesi doğrultusunda gözaltına alınan B.T, H.A ile ismi öğrenilemeyen bir kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

Bu arada yaşadığı korkunç olayın ardından küçük kızın psikolojik durumunun iyi olmadığı, başka bir ile sevk edilebileceği öğrenilirken, cezaevine konulan tecavüz şüphelilerinin ise bir süre sonra serbest bırakılmasından endişe ediliyor.

MUSTAFA ARISÜT/İPEKYOL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star