Ana Sayfa Siyaset Devleti kimin soydurduğunu şimdi anladın mı?

Devleti kimin soydurduğunu şimdi anladın mı?

Başbakan'ın TOKİ'nin dolandırıldığını açıklayan Bakan Bayraktar'ı arayıp 'dikkatli konuş' diye uyardığını söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Sayın Bakan, devleti kimin soydurduğunu şimdi anladın mı?' diye sordu

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 21:35
Devleti kimin soydurduğunu şimdi anladın mı?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ı 'Yazılı metnin dışına çıkma. Dikkatli konuş' diye uyardığını iddia ederek, 'Sayın Bakan kim sana sus diyorsa devleti o soymuştur' dedi. Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu özetle şu mesajları verdi:

FIRIL FIRIL DÖNEN ADALET:
Konfüçyüs 'Adalet kutup yıldızı gibi durur ve geri kalan her şey onun etrafında döner' der. Bu adaletin önemini vurgulamak için çok güzel bir örnektir. Adaletin olduğu ülkelerde özgürlük vardır. Ama bizim ülkemizde sabit duran bir adalet göremiyoruz. Fırıl fırıl dönen bir adalet var.


GÜCÜ NEREDEN ALIYORLAR?: Zekat paralarını, kurban paralarını yiyenlerin elini kolunu sallayarak dolaşmasını hangi adaletle açıklayacağız. Bu adaletsizliği yapanlar değil, onları sorgulayanlar yargılanıyor. Bunlar bu gücü nereden alıyor?


KİM SUS DİYORSA O SOYMUŞTUR: Bakan Bayraktar TBMM'de açıkça dolandırıldıklarını itiraf etti. Bir soruşturma varsa istifa edeceğini söyledi. Etti mi? Sonra ne mi oluyor? Başbakan, Bakan'ı arıyor ve “Aman ha; sakın yazılı metnin dışına çıkma. Dikkatli konuş” diyor. Dahası bununla yetinmeyen Başbakan, Bakan'ın danışmalarını arayıp onları da uyarıyor. Sayın Bakan devleti kimin soydurduğunu şimdi anladın mı? Kim sana 'sus, ses çıkarma' diyorsa devleti o soymuştur. Artık anlamıştır herhalde. Bundan böyle artık patronunu ispiyonlayamayacaktır.


YOLSUZLUĞUN ROMANI VE FİLMİ: Nazım 'Bana mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?' der. Şimdi ben bu iki Erdoğan'a sormak isterim: 'Bana yolsuzluğun resmini yapabilir misiniz?' Samimi söylüyorum bunlar resmini yaparlar, romanını yazarlar, filmini de çekerler... Deniz Feneri'nde vatandaşı soyan birini (Zahid Akman) RTÜK'ün başına koydular. Başbakan'a bir tavsiyem var, şu anda işsiz, güçsüz geziyor. Kızılay'ın başına getirin.


KÜRSÜ HARİÇ DOKUNULSUN: Şimdiye kadar dokunulmazlıklar konusunda en ilkeli tavrı ta en başından beri sergileyen tek parti CHP'dir. Söylediğimiz çok açık. Kürsü dokunulmazlığı hariç tüm dokunulmazlıkların kaldırılması gerekir.

Venezüella'da mı kucaklaştılar
Teröristlerle kucaklaşmayı asla kabul etmiyoruz doğru da bulmuyoruz. Ama bir soruyu da sormadan edemiyorum. Bunlar Venezuela'da mı kucaklaştılar. Orada Başbakan yok muydu? Karayolu güvenli olmadığı için havayoluyla sevkıyat haberleri çıkıyor basında. Başbakan bunlarla ilgilenmiyor mu?

 

 

aksam.com.tr

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Kurumsal

İçerikYukarı Çık