Ana Sayfa Sağlık Diabet ve Kolesterol Hastalarına Müjde!

Diabet ve Kolesterol Hastalarına Müjde!

Diabet, kolestrol ve trigliserid yüksekliği sorunu olanlara yönelik olarak tamamen naturel bir ilaç bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2011 Cuma 04:13
Diabet ve Kolesterol Hastalarına Müjde!
Bir Grup Doktor, Eczacı, Farmakognozi Uzmanı, Fitoterapist ve Kimyageri bir araya getiren immunat bitkisel ilaç firması diabet, kolestrol ve trigliserid yüksekliği sorunu olanlara yönelik olarak uluslararası araştırmalar neticesinde tamamen naturel yollardan XP S6 adını verdikleri yeni bir ürün ürettiler.

Son senelerde ortaya çıkan ve yaygın biçimde kullanılan bazı antidiabetik ve kolesterol düşürücü ilaçların ciddi yan etkileri olduğu, bazen bunların gizlenebildiği, hatta kullanmaya başlayanlarda sonradan gözlemlenen ve ciddi boyutlara ulaşılabilen yan etkiler ortaya çıktığını bilinmektedir.

Bazı diabet ilaçlarının, Türkiye dahil birçok ülkede ölümcül yan etkileri gözlemlendi. "rosiglitazon" maddesi içeren antidiabetik ilaç Eylül 2010'da yasaklandı. Aynı maddeyi içeren 12 ilaç da piyasadan toplatıldı. Bunun sebebi , bu ilacı kullananların ölüm riskini % 64 , kalp krizi riskini ise %43 arttırdığının bilim insanları tarafından açıklanması idi.

XP S6 preperatının içerisinde bulunan bitki özlerinin etkisi ile hayvan ve insan denekleri üzerinde yapılan çalışmalarda 15 'inci günden itibaren pankreasta insulin hormonu imal eden Langerhans adacıkları ve Beta Hücreleri hacim ve sayılarında anlamlı artışlar izlenmiştir. Bunun açık anlamı, bu tedavi ile pankreasta belirgin bir yeniden yapılanma ve tamir işleminin başlamasıdır.

XP S6 içerisinde bulunan bitkilerle, hayvanlar ve 16 gönüllü şeker hastasına yönelik yapılan çalışmada 2,3 ve 4. haftalarda klinik olarak kabul edilebilir glukoz değerlerine ulaşılmıştır. Hiçbir yan etki rapor edilmemiş olup , bunlara ek olarak HgA1c değerlerinde önemli oranda düşüş görülmüştür. Bu çalışma şu cümle ile son bulmaktadır : Sonuçlara bakıldığında farklı davranışlar gösteren ancak sinerjik (birbirini güçlendiren etki) açıdan glukoz homeostasisini regüle eden bitkisel kombinasyonlarda güvenlik,tolerans ve yararlılık görülmektedir. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık