Ana Sayfa Urfa Haberleri DİCLE EDAŞ YATIRIMLARA AĞIRLIK VERDİ

DİCLE EDAŞ YATIRIMLARA AĞIRLIK VERDİ

Dicle EDAŞ, yaptığı açıklamada Şanlıurfa genelinde bakım, onarım çalışmalarını sürdürdüklerini ve yeni tesis çalışmalarına da hız verdiklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2015 Cumartesi 04:44
DİCLE EDAŞ YATIRIMLARA AĞIRLIK VERDİ

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş enerji nakil hatlarında enerjinin sorunsuz olarak dağıtımı ve olası arızalar sonucu meydana gelebilecek kesintileri en az düzeye çekmek için, planlı, periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirdiğini belirtti.

Edaş bu kapsamda Şanlıurfa il merkezi ile Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde tehlikeli hatların onarımı, yeni tesis çalışmaları ile birlikte havai hatların yer altına alınması işlemleri sürdürüldüğünü dile getirdi.

Edaş’tan yapılan açıklamada Harran Kapı caddesi, Fuzuli sokak, Kalkan Camisi civarı Mağaralar röle trafosu ve Tepe mahallesinde tehlikeli hatların onarım çalışmaları sürdüğü, Kurtuluş mahallesinde Kazancı Bedih ve Mumcular sokağında yeni tesis yapım çalışmaları ile Şanlıurfa -1 trafo merkezinden fider-1 Evren sanayi-1 ve fider2 Evren sanayi 2 havai hatlarının yer altına alınması çalışmaları ise devam ettiği ifade edildi.

Öte yandan Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ), 17 Mayıs Pazar günü Hilvan Trafo Merkezinde yürüteceği çalışmalar için 8 saatlik elektrik kesintisi yapacak. Bu durumdan yararlanacak olan Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü, Hilvan’da Cuma günü yapılması planlanan trafo üstü OSOS pano montaj çalışmalarının tarihini değiştirdi ve kesintisinin yaşanacağı Pazar günü yapma kararı aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık