Ana Sayfa Güncel DİCLE EDAŞ’I AŞIRI SICAKLAR DA ENGELLEYEMEDİ

DİCLE EDAŞ’I AŞIRI SICAKLAR DA ENGELLEYEMEDİ

Dicle EDAŞ ekipleri, hava sıcaklığının gölgede dahi 40 dereceyi aştığı Şanlıurfa’da, Ramazan ayında da müşterilerinin kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi almasını sağlayabilmek için bakım ve onarım çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2015 Salı 04:54
DİCLE EDAŞ’I AŞIRI SICAKLAR DA ENGELLEYEMEDİ

Yaz mevsimi boyunca devam edecek olan bu çalışmalar sırasında, trafolar bakımdan geçirilirken, sıcak ve aşırı yükten dolayı deforme olan enerji hatları ise yenileniyor.

 

ÇALIŞMALAR, MERKEZ VE KIRSALDA DEVAM EDİYOR

Dicle EDAŞ’ın bakım ve onarım çalışmaları Akziyaret ve Tülmen bölgelerinde devam ediyor. Dicle EDAŞ İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sadece geçtiğimiz Haziran ayında il merkezindeki 12 trafoda bakım yaptı. Elektrik enerjisi taşıyan 20 kilometrelik hatta da bakım ve germe (sehim alma)işlemi yapan ekipler, 209 direğin sıkı bağ değişimini de gerçekleştirdi. Bakım onarım ekipleri, durdurucu direklerdeki iletkenleri yenilerken, izole malzeme kullanarak iletkenlerin yalıtımını da gerçekleştirdi.

Bu arada, Buğdayhöyük köyünde önceki gün anız yangını sırasında yanan 5 elektrik direğinin yerine, yenileri dikildi.

 

KARAKÖPRܒYE 1.250 kVA’LIK 5 TRAFO TESİS EDİLDİ

Öte yandan Dicle EDAŞ tarafından, nüfusu hızlı bir şekilde artan merkez Karaköprü ilçesine kesintisiz enerji verilebilmesi amacıyla 5 adet trafo tesis edildi. Proje Tesis Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan trafoların her birinin 1.250 kVA gücünde olduğu bildirildi.

Karaköprü ilçesindeki mesire alanı ve Badıllı bölgesinde tesis çalışmalarını sürdüren Dicle EDAŞ ekipleri, planlanan program doğrultusunda, yeni yerleşim bölgelerine ise enerji hattı çekiyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriye'den Kaçan 1 PYD'li Teslim Oldu

Suriye'den Kaçan 1 PYD'li Teslim Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık