Ana Sayfa Urfa Haberleri DİHA : Canımızla da Kanımızla da Bu Bedeli Vermeye Her Zaman Hazırız.

DİHA : Canımızla da Kanımızla da Bu Bedeli Vermeye Her Zaman Hazırız.

PKK'nın şehir yapılanması Kck'ya yönelik 7 ilde düzenlenen operasyon kapsamında Diyarbakır'da Dicle Haber Ajansı'nda (DİHA) Kürtçe haber servisinden sorumlu gazeteci Semiha Karakuş gözaltına alınırken, ajansın bürosundaki bilgisayar hard diskleri, kasetler ve bazı belgelere el konuldu.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2011 Çarşamba 09:50
DİHA : Canımızla da Kanımızla da Bu Bedeli Vermeye Her Zaman Hazırız.
PKK'nın şehir yapılanması Kck'ya yönelik 7 ilde düzenlenen operasyon kapsamında Diyarbakır'da DicleHaber Ajansı'nda (DİHA) Kürtçe haber servisinden sorumlu gazeteci Semiha Karakuş gözaltına alınırken, ajansın bürosundaki bilgisayar hard diskleri, kasetler ve bazı belgelere el konuldu.

İstanbul 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararıyla PKK'nın şehir yapılanması Kck'ya yönelik Diyarbakır,İstanbul, Ankara, Van, İzmir, Mersin ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Dicle Haber Ajansı'nın Diyarbakır bürosunda arama yaptı. Aramada, bilgisayar hard diskleri, kasetler, hafıza kartları, arşiv dokümanı ve bir çok evraka el koydu. Polis, DİHA'nın Diyarbakır bürosunda Kürtçe haber servisinden sorumlu Semiha Karakuş'u gözaltına aldı. Bu sırada büro önünde toplanan grup, 'Baskılar bizi yıldıramaz' sloganı attı. Gözaltına alınan Semiha Karakuş, soruşturmanın sürdüğü İstanbul'a gönderilecek.

DİHA Diyarbakır Haber Müdürü Abdurrahman Gök yaptığı açıklamada, operasyonun yapıldığını bildiklerini ancak 'mevziyi terk etmediklerini' söyledi. Abdurrahman Gök, 30'a yakın arkadaşlarının gözaltına alındığını belirterek, "Bizim çalışmalarımızın sekteye uğrayacağını düşünüyorlarsa Kusura bakmasınlar başka kapıya gitsinler. Çünkü biz bunu canımızla da kanımızla da bu bedeli vermeye her zaman hazırız. Biz bu ajansta çalışmaya başlarken bunu bilerek başladık" dedi. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star